Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Bouzkovou v Monterrey nezastavila ani Martičová, už je ve čtvrtfinále

Marie Bouzková potvrzuje formu i v Monterrey, kde je už ve čtvrtfinále. Česká tenistka, která tu předloni hrála finále, porazila ve druhém kole Petru Martičovou z Chorvatska 6:4, 6:2 a její příští soupeřkou v Mexiku bude Beatriz Haddadová Maiaová z Brazílie.

Další výhru vybojovala v Monterrey i Elina Svitolinová z Ukrajiny. První nasazená tenistka, která v roce 2020 ve finále Bouzkovou porazila, ve druhém kole zdolala Viktoriji Tomovovou z Bulharska 7:6, 3:6, 6:2.

"Nehrála jsem zrovna nejlépe, ale rvala jsem se až do konce. A víte, ty ukrajinské vlajky v hledišti mi pomohly bojovat," poděkovala divákům Svitolinová, jež před turnajem slíbila věnovat veškeré vydělané prémie bezpečnostním silám ve své vlasti, která čelí vojenskému útoku Ruska.

Třiadvacetiletá Bouzková porazila Martičovou hladce za hodinu a půl. Proti chorvatské tenistce odvrátila všechny čtyři brejkboly a sama soupeřce sebrala podání třikrát. S Haddadovou Maiaovou se utká poprvé v kariéře.

Turnaj žen v Monterrey v Mexiku (tvrdý povrch, dotace 276 750 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Bouzková (ČR) - Martičová (Chorv.) 6:4, 6:2, Svitolinová (1-Ukr.) - Tomovová (Bulh.) 7:6 (7:3), 3:6, 6:2, Párrizasová (6-Šp.) - Watsonová (Brit.) 6:4, 7:6 (7:2), Wang Čchiang (Čína) - Šarífová (Eg.) 6:0, 6:7 (2:7), 6:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články