Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Menšík na juniorský titul v Austrálii nedosáhl. Arénu opustil na vozíku

Česká republika se druhého vítěze juniorského turnaje na Australian Open nedočkala. Na Jiřího Veselého nedokázal navázat Jakub Menšík, který v maratonském finále prohrál s Brunem Kuzuharou z USA 6:7, 7:6 a 5:7. Šestnáctiletý český mladík dokončil duel trvající tři hodiny a 43 minut vyčerpán v křečích a Rod Laver Arenu opouštěl na vozíku.

Je nám líto, video expirovalo.
Menšík skončil dvakrát v křečích a duel o juniorský titul prohrál

V dlouhých výměnách ztratil Menšík první set v tie-breaku poměrem 4:7, ale koncovku druhé sady zvládl lépe a tie-break získal 8:6. Na úvod třetího setu prohrával čtvrtý nasazený Menšík s turnajovou jedničkou 0:2, ale srovnal na 2:2 a od té doby si oba hráči drželi servis.

V závěru utkání začal mít Menšík křeče do stehenních svalů. Povzbuzován i vítězkou Roland Garros Barborou Krejčíkovou v hledišti ale bojoval do posledních sil.

Za stavu 5:5 nevyužil brejkbol a měl stále větší problém s pohybem. Za stavu 5:6 vydřel výměnu na 30:30, po které si vyčerpáním lehl na břicho na zem a nemohl kvůli bolesti v levém stehenním svalu vstát.

Nakonec se mu to povedlo, kvůli časové prodlevě přišel o první servis a druhý dal do sítě. Dvojchybu udělal i při mečbolu. Poté znovu klesl na zem a do šatny byl odvezen na vozíku.

"Na první místě bych chtěl říct, že takhle vyhrát není příjemné," uvedl Kuzuhara na webu turnaje. "Hlavně doufám, že se dá Jakub brzy do pořádku. Byla to velká bitva, a jestli se Jakub dívá: Díky," dodal sedmnáctiletý Američan.

Menšík se tak nestal druhým českým vítězem dvouhry juniorů v Melbourne. Jako jedinému se to dosud povedlo jen Jiřímu Veselému v roce 2011.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články