Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masarykův okruh - staré depo, Brno

Fuksa po dvou medailích: Doufám, že se udržím ve špičce minimálně do olympiády

V průběhu letošní sezony sbíral rychlostní kanoista Martin Fuksa jen a jen nejcennější vavříny. Na mistrovství světa v Portugalsku však na první místo nedosáhl. Se ziskem stříbra a bronzu byl nakonec pětadvacetiletý český reprezentant vcelku spokojený a věří, že velká vítězství přijdou. Ideálně na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Martin Fuksa s bronzovou medailí z MS ze závodu na 500 metrů
zdroj: PR autor: Český svaz kanoistů

"Maličko smutku tam asi musí být, když sezona byla celá zlatá. Chtěl jsem ji i zlatou dokončit, ale musím se nad to povznést a být spokojený a pokorný. Jsem rád, že jsem medaile získal, i když spousta lidí by mě asi radši viděla zlatého. Spousta zase ne. Asi to tak mělo být, beru to sportovně," hodnotil Fuksa.

Rodák z Nymburka doposud opanoval všechny závody letošního Světového poháru a chtěl si podmanit i šampionát. "První půlka se mi vydařila skvěle. Byla asi nejlepší, co jsem kdy měl. Třeba to přijde někdy jindy, nebo taky ne," pokračoval.

Letošní sezonu přirovnal k roku 2014, kdy měl na MS stejné výsledky. "Loni i před olympiádou (2015) jsem měl lepší výsledky, takže jsem se vrátil trochu zpět. To sice nezní moc dobře, ale držet se tak dlouho ve světové špičce je fajn a doufám, že mi to vydrží minimálně do olympiády," uvedl Fuksa.

V Portugalsku se opět musel sklonit před dlouholetým sokem, dvojnásobným olympijským vítězem na C1 Sebastianem Brendelem z Německa. "Je pro mě motivací makat dále a plnit si sny. Beru to tak, že to tak má být. Dávám tomu všechno a věřím, že když jsem měl první polovinu takovou, tak mi ten nahoře musel ubrat. Třeba mi dá příště," usmál se Fuksa.

Nejdůležitější pro něj je, že se drží na stupních vítězů. "Co by kdo dal za stříbrnou medaili z olympijské tratě z mistrovství světa. Někdo je nezíská za celou kariéru a já už mám teď čtyři," prohlásil. 

Fuksa má za sebou vrchol sezony, ale do kanoe ještě několikrát usedne. Čekají ho exhibiční starty v Budapešti a poté se představí v Superpoháru v Rusku a Číně. V Maďarsku pojede 100 metrů, v ruském Barnaul ho čeká 350 metrů a v čínském Lin-i 600 metrů.

"Všechno jsou to neobvyklé tratě a mělo by se jezdit na místech atraktivních pro lidi. V Rusku by to mělo být v přírodě, v Číně uprostřed města. Moc jsem to ale zatím nezkoumal, soustředil jsem se na mistrovství světa," uvedl Fuksa, se kterým se v Superpoháru představí i Jana Ježová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy