Následuje
BasketManie

Fuksa: Nebyl to můj stoprocentní závod. Ostatní byli lepší

Radost měl i z bronzu, i když ve skrytu duše zřejmě myslel na víc. Martin Fuksa sportovně uznal, že na Brazilce Isaquiase Dos Santose ani Němce Sebastiana Brendela v závodě na 500 m neměl. Porážku může na MS svým soupeřům ještě oplatit na kilometru.

Martin Fuksa
zdroj: ČTK autor: Toman Petr

"Já jsem se snažil jet svoji jízdu, udělal jsem tam určitě pár chyb a na ostatní dva kluky jsem neměl. Nebyl to můj stoprocentní závod, což je škoda, ale kluci byli lepší a to se uznává," řekl.

V první polovině sezony na svých hlavních tratích Fuksa dominoval, ovládl závody Světového poháru a získal dvě zlata na mistrovství Evropy. Připustil, že před úvodním finále v Montemoru na něj tíha očekávání dolehla. "Já jsem spíš bojoval s psychikou než s fyzičkou, takže jsem fakt rád, že mám medaili," řekl dvojnásobný světový šampion na 500 metrů.

Skončilo také kouzlo kanálu v Montemoru, kde do dneška pětistovku ani kilometr neprohrál. "Já to fakt neřeším. Tím, že jsem měl spoustu zlatých, tak to teď pro každého bude neúspěch, ale já prostě pokračuju furt dál. Pro mě to rozhodně neúspěch není, bronzová medaile je super," prohlásil.

Dos Santose i Brendela měl Fuksa po pravé ruce, takže měli výhodnější dráhy blíže ke břehu, které jsou chráněné před zdejším ošemetným větrem. "Kdybych na to měl, tak je předjedu i z páté dráhy. Neměl jsem na to. Nikdy bych se nevymlouval, že jsem měl horší dráhu. Kluci byli rychlejší a to je tečka," konstatoval Fuksa.

Porážku jim může vrátit v sobotu na kilometru. "Doufám, že sil zbývá furt hrozně moc. Pokusím se na to co nejlépe připravit a budu se snažit být těm klukům co největším konkurentem," řekl Fuksa, který loni v Račicích skončil na kilometru druhý za hvězdou této disciplíny Brendelem. Na letošním ME ale tradičního německého rivala porazil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy