Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Perušič se Schweinerem otočili čtvrtfinále proti Brazilcům a drží naději na ostravský titul

Čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu plážového volejbalu v Ostravě uvidí v semifinále české zastoupení. Ondřej Perušič a David Schweiner si poradili ve čtvrtfinále s brazilskou dvojicí Alison a Álvaro Filho po obratu, když úvodní set prohráli 13:21. Pak ale zvládli druhou sadu 21:18 a zkrácenou hru ovládli 15:11. V dalším kole narazí na polské duo Fialek–Bryl. Přímý přenos nedělního programu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 8:55.

David Schweiner s Ondřejem Perušičem se radují
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Osmí nasazení Perušič a Schweiner udělali v prvním setu jen jednu chybu v útoku. Proto zpočátku ztráceli 6:8, ale pak se dvakrát prosadil na bloku Schweiner a vývoj se otočil.

Po zisku sady vlétli domácí hráči za pomoci hlasivek fanoušků i do druhého setu a získali náskok 3:0. Vedení ale neudrželi a po jedné z mála chyb Schweinera na smeči prohrávali 14:15. Vzali si oddechový čas a po něm třemi body v řadě rozhodli o postupu.

"Podpora je neskutečná, asi proto hrajeme dobře jenom tady," poděkovali obecenstvu poslední čeští zástupci v soutěži v rozhovoru na kurtu.

Po osmifinále diváci Schweinerovi k narozeninám zapěli. "Moc hezké, i jsem se na obrazovce pokochal fotkami z mládí. Je pravda, že tolik lidí najednou mi nikdy nepřálo a nezpívalo," řekl Schweiner.

Schweiner zablokoval první útok Brazilců ve čtvrtfinále, ale pak soupeř úvodnímu setu dominoval. Nekompromisně útočil a výborně bránil. Zvlášť 203 centimetrů vysoký olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa Alison byl nepřekonatelný. Ve druhém setu ale i díky několika vydařeným blokům Schweinera domácí rychle vedli 10:4, povedlo se jim donutit Brazilce chybovat, náskok udrželi a vynutili si tie-break.

Vyrovnaný stav rozhodujícího dějství se změnil díky Schweinerovi a jeho bodu přímo z podání na 7:5. Perušič byl výborný v poli, ale v koncovce znovu zářil Schweiner. Po jeho bloku Češi vedli 9:6 a jeho další dva bloky proti Alisonovi zápas ukončily.

"Nevím, jestli to je senzace, ale určitě jsme nebyli favority. O to cennější vítězství je," radoval se Perušič. Češi si po utkání vyslechli i chválu od Alisona, který uvedl, že jsou perspektivní tým. "Když to řekne někdo, kdo vyhrál olympiádu, mistrovství světa a tolik toho dokázal, tak to je polichocení. Paráda," uvedl Schweiner.

Před rokem český pár v semifinále neuspěl a nakonec obsadil čtvrté místo, což je jeho nejlepší výsledek na turnaji této kategorie.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Ostravě:

Muži - play-off: 2. kolo: Perušič, Schweiner (8-ČR) - Ermacora, Pristauz (28-Rak.) 2:0 (18, 19).

Čtvrtfinále: Perušič, Schweiner - Alison, Álvaro Filho (20-Braz.) 2:1 (-13, 18, 11).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy