Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Sportovní gymnázium v Jilemnici fandí "svým" olympionikům

Jilemnice - Gymnázium v Jilemnici je líhní sportovních talentů. Na olympiádě v Soči má totiž devět svých absolventů včetně bronzového biatlonisty Jaroslava Soukupa. A navíc i jednu současnou studentku, rychlobruslařku Karolínu Erbanovou. Když některý z bývalých nebo současných jilemnických gymnazistů závodí, fandí mu celá škola.

Z 340 studentů gymnázia se vrcholovému sportu věnuje 65 chlapců a dívek. "Od roku 1976 se zaměřujeme hlavně na běžecké lyžování a biatlon," říká ředitel gymnázia Václav Hartman.

Základnu v Jilemnici založili v roce 1968. Později tam začalo působit středisko vrcholového sportu mládeže. "Byli bychom rádi, kdyby se to i díky těmto výsledkům pohnulo a postavili nám v Jilemnici novou střelnici," doufá gymnazista Lukáš, že současné úspěchy jilemnických sportovců na olympiádě dopomohou k rozvoji místních sportovišť. 

Zakladatel střediska Josef Trojan dokončil kroniku 90 let biatlonu u nás. A raduje se, že olympiáda mu poslední medailovou kapitolu dopsala sama. 

"Fungují tři perfektní střediska Letohrad, Jilemnice a Jablonec. Ale potřebujeme, aby střediska byla i na Šumavě, v Krušných horách. Aby tento novodobý olympijský adrenalinový sport začalo dělat daleko víc mládeže," přeje si bývalý trenér biatlonu Josef Trojan.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy