Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Jeden den

Krausovi jely skvěle lyže. K pokračování kariéry se zatím nevyjádřil

Soči – Český skikrosař Tomáš Kraus si chce nechat čas na rozmyšlenou, jestli bude dál pokračovat v kariéře. Devětatřicetiletý lyžař prý formu načasoval skvěle a lyže mu jely výborně, o to víc ho mrzí vyřazení v osmifinále olympijského závodu.

"Jak se sezona nevyvíjela moc dobře, tak na olympiádu jsme načasovali fakt neuvěřitelně. Jezdilo se mi dobře. První tréninkové jízdy byly nepříjemné, padal jsem, ale pak se to zlepšilo," řekl Kraus.

I lyže mu prý jely nejlépe za celou sezonu. "Start se mi povedl, jezdil jsem dobře a lyže mi jely možná nejvíc z lidí na startu," uvedl český lyžař s tím, že ho jeho výsledek v Soči mrzí.

Pokračování či ukončení kariéry si chce rozmyslet v klidu. "Teď jsem se soustředil na úspěch na olympiádě. Říkat kategorické soudy o tom, že teď skončím, nebo ještě pojedu tři sezony, je opravdu unáhlené."

Konkurence ve skikrosu se podle Krause výrazně nerozšiřuje, ale úroveň jednotlivých závodníků se vyrovnává. "Všechny velké státy do toho jdou se vším všudy a už není lidí, kteří by neměli pořádně připravené lyže a kteří by nebyli pořádně připravení fyzicky. Takže je to těžké, ale zase je to výzva," řekl čtyřnásobný vítěz světového poháru ve skikrosu.

Tomáš Kraus:"Jestliže před pěti lety každý točil můj start, moje projíždění boulí a moje skákání, tak za tu dobu lidi, kteří jsou talentovaní minimálně jako já, se samozřejmě naučí věci, ve kterých jsem byl já výjimečný."

Pobyt v olympijské vesnici si ale Kraus pochvaluje. "Atmosféru olympiády jsem si chtěl užít, a to se mi zatím daří, i když závod nedopadl, jak měl," dodal dvojnásobný mistr světa.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy