Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ironman Havaj 2013

Hala Fisht: Lastura, na které bude olympiáda zahájena i ukončena

Soči - Je jedinou arénou, která není určena pro sportovní akce ani pro trénink. Účel stadionu Fisht, který pojme 40 000 diváků, je jiný. Dvaadvacáté zimní olympijské hry na něm budou zahájeny i ukončeny a v jeho okolí se budou konat medailové ceremoniály.

Aréna spojuje dvě základní stěžejní oblasti Soči. Horskou část symbolizuje název, který jí byl dán podle kavkazské hory. Pobřežní oblast se zase odráží v podobě objektu, který připomíná obří lasturu a je situován v bezprostřední blízkosti mořské pláže.

"Byl jsem tady naposledy na konci devadesátých let, kdy tu ještě vůbec nic nebylo. Dříve tady lidé pěstovali zelí a byla tady blata. To, co tady postavili, vypadá skutečně velkolepě," řekl o areálu Martin Dorazín, zpravodaj Českého rozhlasu v Rusku.

Po skončení her bude kapacita arény ještě navýšena a budou se zde konat kulturní akce a koncerty. Fisht se rovněž stane fotbalovým stadionem, na kterém bude ruská reprezentace trénovat. V roce 2018 se zde bude hrát mistrovství světa ve fotbale.

 

 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy