Golf Time

Nišikori udolal Nadala a získal pro japonský tenis první medaili po 96 letech

Rio de Janeiro - Kei Nišikori získal na hrách v Riu de Janeiro pro japonský tenis první olympijskou medaili od roku 1920. Sedmý hráč světa v utkání o bronz s Rafaelem Nadalem sice v druhé sadě ztratil vedení 5:2, ale nakonec španělského soupeře udolal 6:2, 6:7 a 6:3.

Kei Nišikori během zápasu o třetí místo s Nadalem
zdroj: Reuters autor: Kevin Lamarque

Šestadvacetiletý Nišikori letos v předchozích dvou vzájemných zápasech s Nadalem neuhrál ani set, v Riu byl ale lepší a mohl po dvou hodinách a 50 minutách boje slavit historicky třetí japonskou olympijskou medaili v tenise. Před 96 lety získal stříbro v singlu Ičija Kumagae a druhý byl i v deblu spolu se Seiičirem Kašiem.

Třicetiletý Nadal, který v Riu startoval po vleklém zranění zápěstí, vybojoval v Brazílii zlato ve čtyřhře po boku Marca Lópeze. Na singlové prvenství z Pekingu v roce 2008 však ve dvouhře další medailí nenavázal.

Do mixu spolu s Garbiňe Muguruzaovou nenastoupil, díky čemuž z prvního kola bez boje postoupil dál český pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek, nakonec bronzový.