Touchdown

Vršecký je po zahajovacím víkendu v ME tahačů druhý

Misano (Itálie) - Po úvodním víkendu mistrovství Evropy v závodech tahačů v Misanu figuruje český jezdec David Vršecký na průběžném druhém místě. Na vedoucího Němce Jochena Hahna ztrácí jen dva body. Po sobotním druhém a čtvrtém místě dnes Vršecký dojel dvakrát třetí.

Buggyra Davida Vršeckého
zdroj: buggyra.com

"Nepamatuji si, že bych někdy v posledních třech sezonách dojel v obou pohárových závodech na bedně," pochvaloval si Vršecký. Mistr Evropy z let 2008 a 2009 prožil nejpovedenější víkend od závodu ve španělské Jaramě v říjnu 2009.

"Jsem samozřejmě velmi spokojený. Před začátkem sezony jsem říkal, že mám z auta velmi dobrý pocit. Nejdůležitější bylo, že jsme zrychlili v měřených trénincích, z čehož rezultovaly body v pohárových závodech," řekl Vršecký. Adam Lacko byl dnes v pohárovém závodu pátý a v jízdě s handicapem druhý. V pořadí ME ho to vyneslo na šesté místo.

Vršecký je po úvodním závodu v ME okruhových tahačů druhý

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Misanu (Itálie):

Třetí závod: 1. Albacete (Šp./MAN) 25:10,399, 2. Kiss (Maď./MAN) -7,240, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -7,773, ...5. Lacko (ČR/Renault) -12,210, 11. Vojtíšek (ČR/MAN) -42,137.
Čtvrtý závod: 1. Mäkinen (Fin./MAN) 25:22,817, 2. Lacko -2,999, 3. Vršecký -6,934, ...12. Vojtíšek (ČR/MAN) -40,660.
Průběžné pořadí ME: 1. Hahn (Něm./MAN) 44 b., 2. Vršecký 42, 3. Mäkinen 32, ...6. Lacko 23.