SP Švédsko

Štajf přišel o vedoucí pozici po havárii, Rally Příbram tak ovládl Semerád

Vítězem jubilejního 40. ročníku Rally Příbram se stal devatenáctiletý Petr Semerád. Jezdec vozu Škoda Fabia R5 porazil v úvodním dílu Rallyesprint série druhého Martina Vlčka o 1,8 sekundy, třetí dojel po osmi rychlostních zkouškách Roman Odložilík.

Vojtěch Štajf
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Semerádovi k vítězství v druhé rallye této sezony pomohla havárie do té doby vedoucího Vojtěcha Štajfa v předposlední erzetě. Talentovaný jezdec ovládl v polovině června exhibiční Test rallye na okruhu v Sosnové na Českolipsku.

"Psal mi Kalle Rovanpera, tak mu budu moct napsat, že ten jeho rekord jako nejmladší absolutní vítěz v závodu, který vypsal Autoklub, byl možná teď překonaný, protože on je listopad a já jsem květen. Takže myslím, že on bude muset přijet do Česka a ještě nám to tady někdy ukázat," svěřil se po vítězství Semerád.

Rallyesprint série pokračuje 8. srpna Valašskou rallye, která bude zároveň součástí "velkého" mistrovství České republiky.