Paralympijský magazín

Salač potvrdil úspěšný vstup do sezony. V Austinu vystartuje jako třetí

Český motocyklista Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Ameriky Moto2 z třetího místa. V dnešní kvalifikaci v Austinu nestačil pouze na nejrychlejšího Celestina Viettiho z Itálie a Španěla Pedra Acostu.

Salač za Viettim zaostal o 116 tisícin sekundy, od Acosty na druhé příčce ho dělilo 96 tisícin. Jednadvacetiletý pilot stáje Gresini Racing tak i ve třetím podniku nové sezony mistrovství světa potvrdil, že v úvodu ročníku je v dobré formě.

Do úvodního závodu v Portugalsku odstartoval z premiérové pole position v kariéře a obsadil čtvrté místo. Poté ve Velké ceně Argentiny dojel Salač sedmý a v průběžném pořadí šampionátu mu patří páté místo.

Sprint MotoGP na závěr sobotního programu vyhrál Francesco Bagnaia a po Portugalsku si připsal druhý úspěch ve zkráceném závodě. Úřadující mistr světa nejprve v rekordním čase ovládl kvalifikaci, ve sprintu poté zvítězil s náskokem 2,5 sekundy před Álexem Rinsem ze Španělska.

Nedělní závod Moto2 v Austinu odstartuje v 19:15, MotoGP je na programu od 21 hodin.

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu - kvalifikace:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 2:16,250, 2. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,101, 3. Ortolá (Šp./KTM) -0,306.

Moto2: 1. Vietii (It./Kalex) 2:09,432, 2. Acosta (Šp./Kalex) -0,020, 3. Salač (ČR) -0,116.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 2:01,892, 2. Rins (Šp./Honda) -0,160, 3. Marini (It./Ducati) -0,289.

Sprint: 1. Bagnaia 20:35,270, 2. Rins -2,545, 3. Martín (Šp./Ducati) -4,706.

Průběžné pořadí MS: 1. Bezzecchi (It./Ducati) 54, 2. Bagnaia 53, 3. Zarco (Fr./Ducati) 35, 4. Á. Márquez (Šp./Ducati) 33, 5. Viňales (Šp./Aprilia) 32, 6. Martín 29.