ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Salač dokončil v Argentině sedmý, v MotoGP triumfoval Bezzechi

Druhý závod letošního ročníku, podruhé v nejlepší desítce. Filip Salač dokázal i ve svém druhém závodu třídy Moto2 dokončit na bodovaném místě. Ve Velké ceně Argentiny obsadil sedmé místo. Závod, který byl kvůli deštivým podmínkám zkrácen na 14 kol, vyhrál Tony Arbolino. V královské kubatuře MotoGP poprvé triumfoval Ital Marco Bezzechi.

Marco Bezzechi
zdroj: ČTK / Panoramic autor: GIGI SOLDANO

Druhý muž ze sobotního sprintu Bezzecchi v MotoGP dominoval na mokru od startu do cíle a k premiérovému vítězství v královské třídě pomohl i týmu VR46 Racing legendy Valentina Rossiho. Druhý skončil Francouz Johann Zarco, třetí byl po startu z pole position Álex Márquez. Úřadující mistr světa a vítěz úvodní GP Francesco Bagnaia osm kol před cílem z druhého místa upadl, dojel bez bodů a přišel o vedení v průběžném hodnocení.

Hlavní kategorie byla ochuzena o řadu jezdců. V Argentině nestartovali po nehodách a zraněních ze zahajovacího víkendu v Portugalsku exmistr světa Marc Márquez a Pol Aspargaró ze Španělska, Ital Enea Bastianini ani Portugalec Miguel Oliveira. Přímo v dějišti k marodům přibyl další bývalý šampion Joan Mir. Španělský jezdec a Márquezův kolega z továrního týmu Hondy neprošel dopolední zdravotní prohlídkou nařízenou po jeho těžkém pádu v sobotním sprintu. Lékaři mu start zakázali kvůli zranění hlavy a krku.

Salač se po solidním startu v prvním kole propracoval ze 13. místa na roštu na šestou příčku a pozici držel po většinu závodu. V závěrečných dvou kolech se ve skupince bojující o pátou příčku propadl až na deváté místo, nakonec ale dojel osmý a po dodatečné penalizaci jednoho ze soupeřů obsadil konečné sedmé místo.

Závod nejslabší třídy Moto3 vyhrál Japonec Tacuki Suzuki. Na mokré trati zvítězil pětadvacetiletý jezdec se čtyřsekundovým náskokem před skupinou pronásledovatelů a vybojoval třetí triumf v kariéře a první po třech letech. Vedení v šampionátu udržel Španěl Daniel Holgado, který na triumf z Portugalska navázal čtvrtým místem.

Velká cena Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. Suzuki (Jap./Honda) 35:18,099, 2. Moreira (Braz./KTM) -4,571, 3. Migno (It./KTM) -4,699, 4. Holgado (Šp./KTM) -8,814, 5. Ogden (Brit./Honda) -11,512, 6. Nepa (It./KTM) -11,865.

Průběžné pořadí (po 2 z 21 závodů): 1. Holgado 38, 2. Moreira 36, 3. Suzuki 27, 4. Muňoz (Šp./KTM) 20, 5. Nepa 19, 6. Migno 16.

Moto2: 1. Arbolino (It./Kalex) 26:26,606, 2. López (Šp./Boscoscuro) -0,663, 3. Dixon (Brit./Kalex) -1,961, 4. Canet -7,769, 5. García (oba Šp./Kalex) -11,954, 6. D. Binder (JAR/Kalex) -12,274, 7. Salač (ČR/Kalex) -13,100.

Průběžné pořadí (po 2 z 21 závodů): 1. Arbolino 41, 2. Canet 33, 3. Acosta (Šp./Kalex) 29, 4. Dixon 26, 5. Salač 22, 6. López 20.

MotoGP: 1. Bezzecchi (It./Ducati) 44:28,518, 2. Zarco (Fr./Ducati) -4,085, 3. Á. Márquez (Šp./Ducati) -4,681, 4. Morbidelli (It./Yamaha) -7,581, 5. Martín (Šp./Ducati) -9,746, 6. Miller (Austr./KTM) -10,562.
Průběžné pořadí (po 2 z 21 závodů): 1. Bezzecchi 50, 2. Bagnaia (It./Ducati) 41, 3. Zarco 35, 4. Á. Márquez 33, 5. Viňales (Šp./Aprilia) 32, 6. Miller 25.