Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sladká odplata. Samková vrátila Jacobellisové porážku a slaví druhý triumf v sezoně SP

V předchozím závodě v Cervinii se musela na druhém místě sklonit před Lindsey Jacobellisovou z USA. Tentokrát ji ale snowboardcrossařka Eva Samková porazila a připsala si druhý triumf v sezoně Světového poháru. Po závodech v Itálii se obě dělí o vedení v celkovém pořadí.

Eva Samková
zdroj: ČTK/AP/ autor: Patrick Seeger

Olympijská vítězka ze Soči z roku 2014 a bronzová medailistka z letošních Her v Pchjongčchangu Samková tentokrát vyhrála všechny své rozjížďky. Ve finále po opatrném startu kvůli pátečním problémům s ramenem dlouho figurovala na druhém místě za Jacobellisovou, cílovou čáru ale nakonec protnula jako první.

"Bylo to skvělý. Jsem nadšená a mám skvělý dárek k Vánocům. Starty mi šly líp, i když jsem se s ramenem necítila dobře a nebylo to příjemný, ale byla jsem trpělivá na trati," řekla Samková a její trenér Marek Jelínek dodal: "Pět nejlepších snowboardcrossařek světa se na startu postavilo vedle sebe. Eva ukázala absolutní dominanci a díky vyspělé taktické jízdě od startu do cíle si dojela pro vítězství," uvedla Samková.

Je nám líto, video expirovalo.
Samková vyhrála v Cervinii

Třetí skončila olympijská vítězka z Pchjongčchangu Michela Moioliová. Italská obhájkyně vítězství v SP si vynahradila zklamání z pátečního závodu, v němž po pádu skončila už ve čtvrtfinále.

Po zrušené kvalifikaci se v závodu představili i všichni čeští reprezentanti. Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinále, nejlepší z mužů Jakub Žerava v osmifinále.

Světový pohár ve snowboardcrossu bude pokračovat až 8.–10. února v německém Feldbergu. Předtím se uskuteční mistrovství světa a v americkém Solitude se Samková pokusí získat svoji první medaili na šampionátu.

SP ve snowboardcrossu v Cervinii (Itálie):

Muži: 1. Perathoner (It.), 2. Vedder (USA), 3. Nörl (Něm.), ...40. Žerava - vyřazen v osmifinále, 53. Kubičík, 75. Vintr (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Nörl 1600, 2. Visintin (It.) 1090, 3. Perathoner 1018,2, ...61. Kubičík 26,5, 68. Žerava 18,5, 74. Koudelka 11,6.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Jacobellisová (USA), 3. Moioliová (It.), ...20. Hopjáková (ČR) - vyřazena ve čtvrtfinále.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Samková a Jacobellisová obě 1800, 3. Bankesová (Brit.) 1000, ...21. Hopjáková 230.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy