Granerud doletěl v Bad Mitterndorfu k vítězství a ujal se vedení ve SP

První ze dvou závodů v letech na lyžích v Bad Mitterndorfu ovládl Halvor Egner Granerud. Norský reprezentant se díky šestému triumfu v sezoně zároveň ujal vedení v průběžném hodnocení Světového poháru.

Halvor Egner Granerud na SP v Bad Mitterndorfu
zdroj: AP autor: Florian Schroetter

Šestadvacetiletý Granerud zapsal lety dlouhé 238 a 231 metrů a zvítězil s náskokem 8,8 bodu před domácím favoritem Stefanem Kraftem. Třetí příčku obsadil Domen Prevc ze Slovinska.

Vítěz SP z předminulého ročníku se podeváté za sebou umístil na stupních vítězů a z prvního místa průběžné klasifikace sesadil Dawida Kubackého. Polská hvězda tentokrát skončila na desátém místě a na Graneruda ztrácí 26 bodů.

Nejdelší skok dne předvedl Slovinec Timi Zajc, který ve druhém kole doletěl do vzdálenosti 243 metrů a o jediný metr zaostal za rekordem mamutího můstku Kulm. Po výkonu 205,5 metru z prvního kola to však stačilo jen na šestou pozici.

Jediný český zástupce v Rakousku Filip Sakala neuspěl v páteční kvalifikaci a v sobotu nestartoval. V neděli je v Bad Mitterndorfu na programu kvalifikace i druhý závod v letech v aktuální sezoně. Celkem na skokany čeká šest leteckých závodů.

SP v letech na lyžích v Bad Mitterndorfu (Rakousko):

1. Granerud (Nor.) 440,7 b. (238+231 m), 2. Kraft (Rak.) 431,9 (232,5+234), 3. D. Prevc (Slovin.) 425,4 (236+224), 4. Žyla (Pol.) 423,0 (233,5+226,5), 5. Hörl (Rak.) 397,8 (212,5+223), 6. Zajc (Slovin.) 391,3 (205,5+243), ...Sakala (ČR) nepostoupil z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 32 závodů): 1. Granerud 1216, 2. Kubacki (Pol.) 1190, 3. Lanišek (Slovin.) 961, 4. Kraft 891, 5. Žyla 678, 6. Fettner (Rak.) 498, ...64. Koudelka (ČR) 1.