Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio Time Out

Nečekaný konec. Bajc už není trenérem českých skokanů, tým povede Hlava

Slovinský kouč Vasja Bajc byl odvolán od reprezentace českých skokanů na lyžích. Smlouvu měl sice do konce sezony, ale tuzemský svaz s ním ukončil spolupráci okamžitě. Ve zbytku ročníku včetně světového šampionátu v Planici, který se uskuteční na přelomu února a března, povede tým dosavadní asistent Lukáš Hlava v kooperaci s Jakubem Jiroutkem a předsedou trenérské rady Františkem Vaculíkem.

Trenér českých skokanů na lyžích Vasja Bajc
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Propad českého skoku na lyžích pokračuje. Pro reprezentanty je úspěchem i postup z kvalifikace do závodu a ani Roman Koudelka, jenž po doléčení operovaného kolena věřil ve vzestup formy, nedokáže pravidelně bodovat. Zatím má v aktuálním ročníku Světového poháru jediný bod za 13. místo z Garmisch-Partenkirchenu. Nikdo další z omlazeného týmu do druhého kola závodů ještě nepostoupil.

Slovinec Bajc, který v roce 2006 dovedl Jakuba Jandu k historickému triumfu ve Světovém poháru, se k mužstvu vrátil po patnácti letech na jaře 2021. Tehdy po nepovedené sezoně nahradil Vaculíka, ale úpadek tuzemského skoku na lyžích i pod jeho vedením pokračoval.

Svaz se proto rozhodl hledat jinou cestu k opětovnému vybudování konkurenceschopného týmu a vedení úseku se rozhodlo změnit trenéra.

"Ukončení spolupráce s Vasjou Bajcem, který během svého prvního působení u české reprezentace v letech 2004 až 2006 dovedl mužskou reprezentaci k medailovým úspěchům, přichází už v tomto období, tedy ještě před mistrovstvím světa v Planici. Vasjovi přejeme vše nejlepší do dalšího kariérního i osobního života," uvedl Radek Cikl, který je od loňského prosince pověřen vedením úseku místo předsedy Jakuba Jandy, jenž kvůli pracovní vytíženosti ustoupil do pozadí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články