Touchdown

Riiber slaví jubilejní 50. triumf ve Světovém poháru

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber napravil zklamání z úvodního závodu sezony v Ruce, když ovládl nedělní klání a dosáhl tak na jubilejní 50. výhru ve Světovém poháru. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk obsadil 35. pozici.

Riiber v Ruce dosáhl na 50. triumf ve Světovém poháru

Úřadujícímu čtyřnásobnému vítězi SP Riiberovi se podařilo napravit nepovedený páteční závod, v němž pokazil skokanskou část a v pětikilometrovém běhu se dokázal posunout pouze na čtrnáctou pozici. Tentokrát byl rekordman v počtu vítězství na můstku třetí a na trati 10 km si podle očekávání dojel pro výhru.

Druhý skončil s odstupem 10,4 sekundy páteční vítěz Julian Schmid z Německa, třetí byl Riiberův krajan Jens Luraas Oftebro.

Portyk byl po skoku jednadvacátý a ještě 2,5 km před cílem se držel na bodech, za třicítkou nakonec zaostal o dvacet sekund. Ondřej Pažout obsadil 42. pozici, Lukáš Daněk a Jan Vytrval po nevydařeném skoku do běžecké části nenastoupili.

V neděli zakončí takzvanou Ruka Tour závod s hromadným startem, kdy se nejprve běží 10 km a pak následuje skokanská část.

SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

1. Riiber (Nor.) 24:26,7, 2. Schmid (Něm.) -10,4, 3. J. L. Oftebro (Nor.) -12,4, 4. R. Jamamoto (Jap.) -13,3, 5. Rettenegger (Rak.) -18,5, 6. Muhlethaler (Fr.) -45,5, ...35. Portyk -3:27,1, 42. Pažout -4:12,7, Vytrval a Daněk (všichni ČR) nenastoupili do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 23 závodů): 1. Schmid 180, 2. R. Jamamoto 130, 3. J. L. Oftebro 120, 4. Riiber 118, 5. Rydzek (Něm.) 76, 6. Muhlethaler 69, ...35. Vytrval 2, 36. Portyk 1.