Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Březinová neuspěla na MČR, porazila ji šestnáctiletá Vránková

Krasobruslařka Eliška Březinová po šesti letech nevyhrála mistrovství republiky. Na společném šampionátu s Polskem, Slovenskem a Maďarskem ji v Budapešti porazila šestnáctiletá Barbora Vránková. Ta by tak měla získat nominaci na lednové mistrovství Evropy v Espoo.

Je nám líto, video expirovalo.
MČR v krasobruslení vyhrála překvapivě Vránková

Olympionička Březinová se v pátečním krátkém programu i sobotní volné jízdě potýkala se skokanskou nejistotou. I když ve volné jízdě atakovala své sezonní maximum, celkovou známkou 152,41 bodu zaostala za svou o deset let mladší konkurentkou o více než jedenáct bodů.

Vránková, která byla na jaře sedmnáctá na juniorském mistrovství světa, předvedla ve volné jízdě životní výkon. V celkovém součtu si vylepšila osobní rekord bezmála o osmnáct bodů na 163,65 a v mezinárodním hodnocení poskočila ze šesté příčky po krátkém programu až na druhé místo. Porazila ji jen Polka Ekaterina Kurakovová, pátá žena posledního ME.

Bez překvapení skončily soutěže tanečních párů, v jejichž absolutním hodnocení dominovali čeští reprezentanti. V dospělé kategorii kralovali Natálie a Filip Taschlerovi, mezi juniory zvítězili jiní sourozenci – Kateřina a Daniel Mrázkovi. Ti se na rozdíl od nedávného bronzového vystoupení ve finále juniorské Grand Prix vyhnuli v obou jízdách pádům a známku z Turína vylepšili o více než jedenáct bodů.

Mužský titul v Budapešti získal Petr Kotlařík, který porazil o necelých třináct bodů Georgiie Reshtenka. Celkově obsadil čtvrtou příčku. Ve sportovních dvojicích mělo Česko zastoupení jen díky milánským rodákům Federice Simioliové a Alessandru Zarbovi. Ti nedávno začali reprezentovat ČR, protože Zarbo má i české občanství. Ve dvoučlenné soutěži skončili druzí za maďarskými reprezentanty Márií Pavlovovou a Alekseiem Sviatchenkem. Nejlepší český pár Jelizaveta Žuková a Martin Bidař na mezinárodním mistrovství ČR z rodinných důvodů nestartoval.

Mezinárodní mistrovství ČR v krasobruslení v Budapešti:

Muži: 1. Samoilov (Pol.) 223,43 b., 2. Hagara (SR) 205,02, 3. M. Witkowski (Pol.) 182,04, 4. Kotlařík (SC Kuřim) 181,80, ...7. Reshtenko (Akademie Tomáše Vernera) 168,22.

Ženy: 1. Kurakovová (Pol.) 185,14 b., 2. Vránková (Hodonín) 163,65, 3. Langová (Maď.) 163,21, 4. Březinová (Technika Brno) 152,41, ...9. Rychtaříková (Pardubice) 133,34.

Sportovní dvojice: 1. Pavlovová, Sviatchenko (Maď.) 173,85, 2. Simioliová, Zarbo (SKK Sparta) 144,02.

Taneční páry: 1. Taschlerová, Taschler (Technika Brno) 192,76, 2. Ignatevová, Szemko (Maď.) 171,05, 3. Polibinová, Golovishnikov (Pol.) 162,11 ...6. Cimlová, Polizoakis (Akademie Tomáše Vernera) 149,25.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články