Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český den v Tokiu

Pulkrábek vypadl na judistickém ME záhy, Zemanová vyhrála zápas

Věra Zemanová vyhrála na judistickém mistrovství Evropy jeden zápas. V kategorii do 57 kilogramů udolala v Lisabonu bronzovou medailistku z mistrovství světa 2019 Julii Kowalczykovou. Jednadvacetiletá Češka o dva roky starší Polce oplatila porážku z únorového Grand Slamu v Tel Avivu. Zvítězila na wazari.

David Pulkrábek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Ve druhém kole pak Zemanová nestačila na Minu Libeerovou. Třiadvacetileté Belgičance, nad níž zvítězila na pražském turnaji European Open, podlehla na ipon.

Hned po prvním zápase skončilo mistrovství Evropy pro Davida Pulkrábka. V duelu kategorie do 60 kilogramů s Angelem Pantanem sice bodoval jako první, ale minutu před koncem neustál atak italského soupeře a prohrál.

Na evropském šampionátu v Lisabonu půjdou do akce ještě čtyři čeští judisté v čele s olympijským šampionem Lukášem Krpálkem, jehož kategorie nad 100 kilogramů je na programu v neděli.

Je nám líto, video expirovalo.
Krpálek se chce poprat o medaili

Výsledky:

Muži:

Do 60 kg: 1. Garrigos (Šp.), 2. Mkheidze (Fr.), 3. Abuladze (Rus.) a Husejnov (Ázerb.), ...Pulkrábek (ČR) vyřazen v 1. kole.

Do 66 kg: 1. Lombardo (It.), 2. Margvelašvili (Gruz.), 3. Gaitero (Šp.) a Crisostomo (Portug.).

Ženy:

Do 48 kg: 1. Krasniqiová (Kosovo), 2. Bilodidová (Ukr.), 3. Clémentová a Giljazovová (Rus.).

Do 52 kg: 1. Buchardová (Fr.), 2. Giuffridaová (It.), 3. Primová (Izr.) a Puppová (Maď.).

Do 57 kg: 1. Monteirová (Portug.), 2. Kajzerová (Slovin.), 3. Gjakovová (Kosovo) a Cysiqueová (Fr.), ...Zemanová (ČR) vyřazena ve 2. kole.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy