Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

SESTŘIH: Češi zvládli i druhé přípravné utkání. Aktivní hrou přehráli Německo 4:2

Čeští hokejisté zvládli i druhé přípravné utkání proti Německu. Soupeř sice otevřel trefou Justina Schütze skóre, národní tým ovšem aktivním stylem hry poté kontroloval její průběh. Čeští hokejisté i ve druhém přípravném utkání v KV areně zvítězili 4:2. 

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Německo

"Jsme spokojení, že jsme vyhráli oba zápasy. Vždycky ty přípravné, ať hrajete s kýmkoliv, nejsou jednoduché. I tím, že jsme prohrávali 0:1 a dokázali jsme se z toho vzchopit a zápas pak kontrolovat, je to pro nás dobré. Ale byly tam i věci, v kterých se můžeme zlepšit. Splnilo to účel," uvedl Šustr.

Spokojený s výkonem svých svěřenců byl i kouč Rulík. Uvedl, že jeho tým nezačal druhý zápas vůbec špatně, ačkoliv se jako první prosadil soupeř. "Naopak bych řekl, že jsme začali lépe než první zápas. Už bylo znát, že hráči, kteří nastoupili k druhému zápasu, byli rozehranější. V první třetině šly na nás čtyři střely a dostali jsme jeden gól. Byli jsme víc na puku, měli jsme to pod kontrolou, ale bohužel se stala ta situace, když jsme to v našem oslabení nezahráli úplně správně takticky. Oni nás za to potrestali," uvedl Rulík.

V osmnácté minutě se ujali vedení úřadující vicemistři světa díky Justinu Schützovi, ale za 23 sekund odpověděl Radan Lenc a ve druhé třetině Češi rozhodli díky brankám Petra Kodýtka, Andreje Šustra a Michala Kovařčíka. Výsledek zkorigoval 63 sekund před koncem Alexander Karachun.

Po čtvrtečním debutu obránce Jakuba Siroty z Olomouce se dnes dočkali premiérového startu v národním týmu také brankář Lukáš Klimeš z Vítkovic a útočník Jáchym Kondelík z Českých Budějovic, který hned v úvodu zahrozil.

V čase 17:46 ale hosté při vyloučení Matěje Stránského otevřeli skóre. Schütz si při rychlém protiútoku narazil puk se Stachowiakem a z levého kruhu prostřelil Klimeše mezi betony. Češi záhy odpověděli. Lenc po kombinaci s Beránkem z pravého kruhu překonal Tiefenseeho střelou na lapačku, kterou německý gólman puk je škrtl. V závěru první části ještě vypálil z úhlu Kondelík a z otočky bekhendem Sirota.

V úvodu druhé části se Michal Kovařčík dostal dvakrát v rychlém sledu k nebezpečným dorážkám. V úniku se ocitl Stránský, ale Tiefenseeho nepostřelil. Při trestu Němců za špatné střídání ještě po Filippiho přihrávce Rychlovský minul, ale v čase 25:48 už Češi početní výhodu využili. Po Flekově přihrávce dorážel na brankovišti Kondelík a puk doklepl u pravé tyče Kodýtek.

Při trestu Zábranského mohl odpovědět Schütz, který se dostal před Klimeše, ale bekhendem jej nepřekonal. V 32. minutě po kombinaci Kondelíka a Šcotky se trefil Šustr z pozice za levým kruhem přesně do protějšího horního roku branky a zvýšil na 3:1.

Při Fohrlerově trestu otestovali Tiefenseeho Rychlovský a Sirota. V 38. minutě trefil Kodýtek horní tyč. Rulíkův výběr se opět radoval 58 sekund před druhou pauzou, kdy si našel na levém kruhu prostor k zakončení Michal Kovařčík a střelou k bližší tyči dal v 19. utkání v národním týmu premiérový gól.

Ve závěrečné části měl další možnost Rychlovský, ale opět nezamířil přesně. Tiefensee si poradil i s pokusy Kondelíka a Zábranského. Češi se ubránili při Šistrově trestu a Klimeše nepřekonal Fischbuch. V závěru sice Češi uzamkli Němce v obranném pásmu, ale po Kubíkově ztrátě ujel Karachun a zkorigoval výsledek.

"Škoda druhé branky, kdy jsme byli jasně na puku v útočném pásmu a soupeř nám ujel sám na bránu. To právě nechceme, ale bylo to za ty zápasy jen jednou, takže to se asi stane," vyjádřil jinak Rulík spokojenost s defenzivní prací.

Česko – Německo 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Lenc (O. Beránek), 26. Kodýtek (Kondelík, Flek), 32. Šustr (Ščotka, Kondelík), 40. M. Kovařčík (Kubík, Sirota) – 18. Schütz (Stachowiak), 59. Karachun. Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Gerát, Klouček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 5693.

Sestavy:

Česko: Klimeš – Zábranský, J. Galvas, Zámorský, Pyrochta, Šustr, Sirota, Gazda, Ščotka – M. Stránský, Filippi, Rychlovský – Flek, Kodýtek, Kondelík – Kubík, M. Kovařčík, O. Kovařčík – O. Beránek, Černoch, Lenc. Trenér: Rulík.

Německo: Tiefensee – Hüttl, Wagner, Fohrler, Ugbekile, Sennhenn, M. Müller, M. Weber, Karrer – Ehl, Soramies, Napravnik – Schinko, Loibl, Plachta – P. Hungerecker, Pfaffengut, Karachun – Fischbuch, Stachowiak, Schütz – Kraus. Trenér: Kreis.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články