Buly - debata expertů

Sparta prohrála popáté za sebou, tentokrát v Liberci 1:4

Liberec - Černá série porážek hokejistů Sparty trvá i po 24. kole extraligy. Pražané prohráli na ledě Liberce 1:4 a připsali si pátý nezdar za sebou, celkově nezvládli osmý z devíti posledních zápasů. Severočeši naopak potvrdili, že se jim doma na Spartu daří, porazili ji posedmé za sebou. Pražané vyhráli v Tipsport aréně naposledy v říjnu 2007. Sparta se na severu Čech představila již bez obránce Salcida, kterého vedení vyřadilo z kádru. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Plzeňským Indiánům se podařilo po skvělém obratu zvítězit v Brně nad Kometou 5:4. Domácí přitom vedli po první třetině 3:0, Plzeň ale za pouhých 15 minut v průběhu druhé části otočila čtyřmi góly výsledek a nakonec ukončila sérii šesti vítězství Brňanů v hale Rondo. Západočeši naopak zůstali stoprocentní i ve svém třetím utkání po odpočtu 19 bodů za neoprávněné starty hráčů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Pardubic porazili Kladno 5:2, přestože úvodní třetinu prohráli 0:1. Úspěšnou premiéru na lavičce Východočechů prožil nově jmenovaný asistent trenéra Josefa Jandače a naposledy kouč bratislavského Slovanu Pavel Hynek. Eaton ukončil sérii tří porážek a zároveň prodloužil vítěznou šňůru v domácím prostředí ve vzájemných soubojích s Kladnem na sedm. REPORTÁŽ z utkání

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

Hokejisté Vítkovic zvítězili nad Mladou Boleslaví 4:1 a díky tříbodovému zisku se dotáhli v průběžné tabulce na první Třinec. Výhru Ostravanů znovu režíroval střelecký objev domácích Jan Káňa, který dal dva góly a připojil navíc jednu asistenci. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Litvínova zvítězili na ledě Českých Budějovic 6:4 a připsali si tak vůbec první výhru v základní hrací době na soupeřových kluzištích v této sezoně. Čtyři kanadské body za gól a tři finální přihrávky si v dresu vítězů připsal útočník Viktor Hübl. Mountfield si připsal pátou prohru z šesti posledních duelů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy