Je nám líto, video expirovalo.

Šlégr se přidal k Haškovi s Hadamczikem a potvrdil kandidaturu na šéfa českého hokeje

Dalším kandidátem na funkci prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) je bývalý vynikající obránce Jiří Šlégr. Olympijský vítěz z Nagana a člen prestižního Triple Gold Clubu potvrdil své rozhodnutí, o němž se už delší dobu spekulovalo. Šlégr byl dokonce nedávno podle kurzů sázkových kanceláří hlavním favoritem na převzetí postu po odcházejícím Tomáši Královi, který šéfoval hokeji v tuzemsku od roku 2008.

Jiří Šlégr vstupuje do Síně slávy českého hokeje
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Po delším uvažování, diskuzích s rodinou, ale i s řadou osobností z hokejového prostředí jsem se rozhodl, že budu kandidovat na prezidenta ČSLH," potvrdil Šlégr.

Čerstvě jednapadesátiletého jihlavského rodáka, který je členem výkonného výboru svazu, nominuje extraligový klub Rytíři Kladno v čele s Jaromírem Jágrem. Stále hrající majitel kladenského klubu patří rovněž mezi členy výkonného výboru ČSLH, rovněž on byl členem zlatého olympijského týmu v Naganu a je mezi členy Triple Gold Clubu za triumfy na OH, mistrovství světa a ve Stanleyově poháru.

"Náš klub Rytíři Kladno podává oficiální nominaci na nového prezidenta hokejového svazu. Rozhodli jsme se, že podpoříme Jiřího Šlégra. Věřím, že Jirka je ten správný člověk, jenž dokáže spojit všechny, kteří mají odlišné názory, a dokáže dát našemu sportu jeden směr – vítězný směr," vysvětlil Jágr.

O Šlégrově možné kandidatuře se spekulovalo delší dobu. "V posledních týdnech se proto snažím usilovně bavit s řadou osobností napříč celým hokejovým hnutím. Nemělo by totiž smysl, abych nabízel své zkušenosti ve chvíli, kdy o ně není zájem. Z celé řady rozhovorů, které jsem absolvoval, jsem nicméně nabyl dojmu, že podpora pro mé vize a směřování českého hokeje nachází pozitivní ohlas, a to napříč hokejovým hnutím," uvedl Šlégr.

"Hokej je celý můj život. Od útlého dětství jsem stál na bruslích, měl jsem obrovské štěstí na trenéry, spoluhráče i rodinu, která mě ve sportu vždy podporovala. Celý život, ať už na ledě, tak i mimo něj, jsem byl týmový hráč. Znám, co obnáší vítězství, ale umím přijmout i porážku. Zlatá medaile z Nagana, titul mistra světa, Stanley cup i vítězství v domácí extralize s mým domovským klubem Litvínovem, nic z toho bych nezískal, pokud bych neměl zázemí a výchovu, která utvořila zlatou generaci, jejíž jsem mohl být hrdou součástí," připomněl Šlégr.

V nové roli by chtěl vrátit český hokej na výsluní. "Český hokej má před sebou obrovskou výzvu. Mým hlavním cílem bude především spojovat, nikoliv rozdělovat. Je třeba najít cestu ke sjednocení a nalezení cesty, jak se opět vrátit na světové výsluní. Především k tomu chci přispět," zdůraznil Šlégr.

"Místo různých veřejných hádek, tahanic a silných mediálních prohlášení chci zklidnit debatu. Je třeba sjednotit hokejovou rodinu, aby táhla za jeden provaz. Musíme se teď soustředit na nalezení dlouhodobé strategie práce s mládeží. Musíme umět vychovávat nové generace hokejistů a hokejistek pro světový hokej. Tak, aby naše děti měly opět ke komu vzhlížet," dodal Šlégr.

Věří, že mu mohou pomoci zkušenosti, které sbíral po ukončení aktivní hráčské kariéry nejen v hokeji, ale i v politice. "Získal jsem je nejen jako poslanec, klubový manažer, ale například i jako člen poradního orgánu několika ministrů školství, v rámci seskupení evropských klubů (EHC) nebo v rámci práce ve výkonném výboru ČSLH. Mám jasnou a ucelenou představu o tom, kam chci, aby český hokej směřoval. Všechny tyto zkušenosti bych nyní rád zúročil a vrátil zpět českému lednímu hokeji," zdůraznil Šlégr.

Vedle Šlégra dosud potvrdili veřejně svou kandidaturu brankář šampionů z Nagana Dominik Hašek a trenér Alois Hadamczik. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 6. června.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články