Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Futsalová liga: Slavia – Plzeň

Hadamczik chce být šéfem českého hokeje, obměnu výkonného výboru už nepožaduje

Bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik se rozhodl kandidovat na pozici prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), kterou opustí Tomáš Král. Uvedl to v rozhovoru pro web iSport.cz.

Alois Hadamczik
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Rozhodl jsem se na základě zkušeností, které mám jak s vrcholovým sportem, tak s výkonnostním. Věřím tomu, že všechny nabyté zkušenosti, jak manažerské, tak trenérské, mohu předat ve prospěch celého hnutí. Delegátům chci nabídnout možnost nové cesty," uvedl devětašedesátiletý kouč a funkcionář.

Král je v čele hokejového svazu od roku 2008. Odchod z funkce oznámil loni v září po zveřejnění informací, že za minulého režimu spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB.

Svůj záměr kandidovat oficiálně oznámil bývalý legendární brankář Dominik Hašek, spekuluje se, že se o pozici prvního muže českého hokeje bude na červnovém kongresu ČSLH ucházet i další olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Aleš Pavlík, člen výkonného výboru svazu Bedřich Ščerban nebo manažer Síně slávy českého hokeje Otakar Černý.

Hadamczik, pod jehož vedením získala hokejová reprezentace medaile na olympijských hrách, mistrovství světa i juniorském světovém šampionátu, v minulých týdnech tvrdil, že se bude o post nástupce Krále ucházet jen v případě, že dojde k nové volbě celého výkonného výboru. Nyní si svoji podmínku rozmyslel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články