MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Slavia rozstřílela Most, vedoucí Budějovice ale odpověděly také výhrou

Praha – Rozdíl mezi prvními Českými Budějovice a druhou Slavií i po sedmém kole 1. hokejové ligy zůstává čtyřbodový. Sešívaní sice rozstříleli na vlastním ledě Most 6:1, ale Jihočeši odpověděli stejnou mincí a tři body si odvezli po výhře 3:1 ze Šumperku.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Na stadionu tamních Draků se soupeřům v této sezoně zatím daří stoprocentně. Domácí na vlastním ledě získali z pěti zápasů jen dva body za prohry v nájezdech a v prodloužení. Proti lídrovi však dlouho vedli 1:0.

Ve 48. minutě Martin Heřman vyrovnal nenápadnou střelou od modré, skóre pak o 10 minut později otočil po krásné individuální akci zpoza branky lídr Motoru Josef Straka.

Slavia podobné komplikace nepřipustila, od začátku zápasu si kráčela pro výhru. V minulých dvou utkáních nasázela soupeřům 13 branek a po úvodním rozkoukávání po sestupu z extraligy se vyprofilovala jako kandidát na umístění na vysokých pozicích. Čisté konto Alexandru Hylákovi zmařil na začátku závěrečné části bývalý slávista Jan Alinč.

Další tři gólmani už se z nuly radovat mohli. Kadaňský Miroslav Hanuljak jí pomohl k nejtěsnější výhře nad Třebíčí. Jihlavský, teprve patnáctiletý talent Jakub Škarek zase v Prostějově vychytal své první čisté konto mezi dospělými. Nejvíc se musel na zápas bez inkasované branky napracovat benátecký Jan Lukáš, jenž čelil 35 střelám aktivního Havířova.

7. kolo první hokejové ligy:

Šumperk - České Budějovice 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 18. Fořt - 46. Heřman, 58. J. Straka, 60. Pajič. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 815.

Slavia Praha - Most 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Branky: 29. a 51. Markovič, 17. Čermák, 37. Robinson, 43. Micka, 44. Andres - 41. Alinč. Rozhodčí: Zubzanda - Štětina, Kokrment. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:1. Diváci: 1125.

Kladno - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 9. B. Nash, 15. V. Bílek, 26. Dvořáček, rozh. nájezd Rudovský - 4. Jank, 14. Beránek, 49. Martin Procházka. Rozhodčí: Pražák - Štofa, Beneš. Vyloučení: 10:5, navíc D. Kindl (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1741.

Benátky nad Jizerou - Havířov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Branky: 5. Volek, 26. Víšek, 32. Ordoš, 36. Matějček. Rozhodčí: Sýkora - Malý, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 260.

Kadaň - Třebíč 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 32. Chrpa. Rozhodčí: Jílek - Šmika, Špringl. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 285.

Prostějov - Jihlava 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 31. Seman, 35. Gríger. Rozhodčí: Přikryl - Bartenček, Poruba. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2132.