Slavia rozstřílela Třebíč a v první lize už je druhá

Praha - Hokejisté pražské Slavie deklasovali Třebíč 7:1 a vyhoupli se na druhé místo tabulky 1. ligy. Po další výhře zůstávají ve vedení o čtyři body České Budějovice, které si doma těsně 3:2 poradily s Kadaní.

Sestřih utkání Třebíč - Slavia Praha

Na konci zápasu, na nějž do Budvar Arény přišlo téměř 4800 diváků, se ale musel lídr o plný bodový zisk obávat. Kadaň ho totiž zatlačila a Ondřej Bláha v brance Jihočechů se měl co otáčet. Posledních osm vteřin utkání se dokonce jeho tým hájil ve čtyřech proti šesti, ale vyrovnání nepovolil.

Slavia si podobné drama odpustila. Před dnešním duelem jí patřila až osmá příčka a na Třebíč se dívala z odstupu pěti míst. Poslední třetina podle toho však vůbec nevypadala, červenobílí nasázeli soupeři během necelých tří minut tři branky a skóre rychle narostlo až na rozdíl sedmi gólů. Třemi body se blýskl obránce Milan Hruška.

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili v dohrávce v Šumperku 3:2 a v tabulce se zařadili do skupiny nejbližších pronásledovatelů Českých Budějovic, které mají v čele čtyřbodový náskok. Pořadí čtveřice týmů na druhém až pátém místě určuje rozdíl skóre, Ústí ho má nejhorší. Šumperk v druhé třetině smazal dvoubrankovou ztrátu, ale na body nakonec nedosáhl. V přesilovce hostů v 54. minutě objel domácí branku Rys a vstřelil vítězný gól.

Výsledky 6. kola první hokejové ligy

Litoměřice - Přerov 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)

Branky: 12. a 26. Z. Doležal, 19. a 54. Nedvídek, 29. Martin Procházka, 44. Michal Procházka, 58. Valášek - 7., 47. a 60. Dostálek, 8. Popelka, 38. Sikora, 48. Šťastný. Rozhodčí: Sýkora - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:7, navíc Chmelíř (Přerov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 850.

Havířov - Kladno 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. Kanko, rozhodující sam. nájezd Maruna - 55. Rudovský. Rozhodčí: Dědek - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1921.

Most - Prostějov 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. Kubinčák - 21. L. Krejčík, rozhodující sam. nájezd Rod. Rozhodčí: Grech - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 273.

České Budějovice - Kadaň 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 13. Heřman, 22. Nouza, 24. J. Straka - 23. Trefný, 26. Šťovíček. Rozhodčí: Bejček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4791.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 21. Harkabus, 52. Seman - 16. Volf, 17. Havlas, 36. Matějček, 56. Ordoš. Rozhodčí: Šutara - Hanzlík, Vengřín. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1115.

Třebíč - Slavia Praha 1:7 (0:2, 0:1, 1:4)

Branky: 58. Polodna - 2. a 47. Jurík, 11. a 39. Čermák, 51. Hraško, 53. Tomek, 54. Punčochář. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Zídek. Vyloučení: 3:4, navíc Pekr (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2140.

Šumperk - Ústí nad Labem 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky: 24. Milfait, 27. Vrdlovec - 6. Kloz, 17. Tůma, 54. Rys. Rozhodčí: Fiala - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 708.