ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Reprezentační osmnáctka na domácím turnaji propadla a bez výhry skončila poslední

Závěrečný turnaj před dubnovým mistrovstvím světa se české reprezentaci do 18 let nepovedl. Na domácí půdě výběr staronového trenéra Jakuba Petra postupně prohrál se všemi účastníky a obsadil poslední místo. Nejlepším střelcem týmu se stal Josef Koláček z Chomutova, který nastřílel tři branky.

Reprezentační brankář do 18 let Jan Bednář
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Poslední duel o čtvrté místo proti Švédům se českému týmu nevydařil. Mladíci do osmnácti let sice vedli, ale soupeř ještě do první přestávky srovnal a ve druhé polovině duelu výsledek otočil na konečných 4:1.

"Tým má charakter, je to parta bojovníků, což jsou základní předpoklady pro to, abychom udělali týmový úspěch směrem k mistrovství světa," uvedl Petr.

Reprezentantům do 18 let se nedařilo, na turnaji pěti zemí skončili poslední

Nejblíže k výhře měla česká reprezentace proti Spojeným státům ve druhém vystoupení na turnaji pěti zemí, ale v závěru o jednobrankový náskok přišla a v prodloužení inkasovala.

Proti Rusku se zase výběru trenéra Petra, který nahradil ve funkci Karla Berana, podařilo srovnat a smazat dvougólovou ztrátu, ale nájezdy vyhrála sborná. Už v prvním duelu nestačili Češi na Finsko a prohráli vysoko 2:5.

"V každém utkání byly nějaké úseky, kdy jsme se soupeřům nevyrovnali. Plánem bude eliminovat to týmovým přístupem," dodal Petr.

Turnaj pěti zemí hokejistů do 18 let v Klášterci nad Ohří a Chomutově:

ČR - Švédsko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Koláček - 16. Säll, 29. Magnusson, 45. Garfve, 55. Ljungman.

ČR - Rusko 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 14. Vrhel, 54. Koláček, 56. Svozil - 1. Ťutněv, 3. Poltapov, 23. Chusnutdinov, rozhodující sam. nájezd Zlodějev.

ČR - USA 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 41. Koláček, 49. Vrhel - 3. Bordeleau, 58. Sanderson, 64. Beniers.

ČR - Finsko 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 50. Chlubna, 51. Handl - 20. a 28. Järventie, 14. Mäenpää, 36. Räty, 52. Toumaala.

Konečné pořadí: 1. Finsko 12 b., 2. USA 8, 3. Rusko 5, 4. Švédsko 3, 5. ČR 2.