Je nám líto, video expirovalo.

Pastrňák, nebo někdo jiný? Zlatá hokejka zná finální desetičlenný výběr

Ve finálním desetičlenném výběru ankety Zlatá hokejka nechybí David Pastrňák, Roman Červenka či Tomáš Hertl. V nominaci je hned šest bronzových medailistů z MS.

Desítku postupujících do závěrečného třetího kola tvoří sedm hráčů z NHL, dva z extraligy a jeden ze švýcarské nejvyšší soutěže.

V součtu prvního a druhého kola dostali nejvíce hlasů brankář Karel Vejmelka z Arizony, obránce Filip Hronek z Detroitu a útočníci Roman Červenka (Rapperswill-Jona), Tomáš Hertl (San Jose), Filip Chlapík (Sparta Praha), David Krejčí (Olomouc), Martin Nečas (Carolina), Ondřej Palát (Tampa Bay), Pastrňák a Jakub Voráček (Columbus).

Krejčí, jenž se stejně jako Vejmelka, Hronek, Červenka, Hertl a Pastrňák podílel na ukončení medailového půstu české reprezentace na mistrovství světa, se jako jediný do elitní desítky posunul až ve druhém kole. V součtu bodů předstihl brankáře Víta Vaněčka, jenž klesl na konečné 11. místo. V třetím kole se hlasuje znovu, předchozí hlasy se nezapočítávají.

Ani vynikající druhé kolo, v němž byl devátý, nezajistilo účast mezi nejlepšími dalšímu bronzovému medailistovi Matěji Blümelovi, který skončil na celkovém třináctém místě. Stejně jako před rokem se do finálové desítky dostali Pastrňák, Palát, Krejčí, Nečas, Voráček a Hronek. Loni za Pastrňákem skončil druhý Palát a třetí místo obsadil Krejčí.

Alespoň jeden hlas obdrželo v úvodních dvou kolech 54. ročníku ankety, v nichž hlasovalo 72 trenérů, zástupců Českého svazu ledního hokeje a novinářů, 70 hokejistů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články