Jezdectví 2024

Voráček dal vítězný gól Columbusu, pozorný Vladař táhl Calgary

Čtvrtou trefou v aktuální sezoně NHL rozhodl Jakub Voráček o těsné výhře Columbusu 5:4 nad St. Louis. Dařilo se také brankáři Danielu Vladařovi, který třiadvaceti zákroky pomohl Calgary, jež loupilo na ledě Vancouveru (5:2).

Jakub Voráček z Columbusu oslavuje gól se spoluhráči
zdroj: REUTERS

Columbus - St. Louis 5:4

Columbus v domácím duelu se St. Louis vedl od 4. minuty, ve které otevřel skóre Emil Bemström. V 13. minutě srovnal David Perron, ale krátce nato vrátil Blue Jackets vedení Gustav Nyquist. Ve zbytku zápasu domácí svůj náskok udržovali a došli si pro čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů.

Vítězný gól vstřelil po povedené individuální akci v 53. minutě Voráček. Kladenský rodák převzal puk v rohu hřiště, prosmýkl se mezi dvěma bránícími hráči a z osy hřiště popáté překonal Villeho Hussa. V závěru duelu ještě Perron svou třetí brankou snížil na 4:5, ale ani jeho sedmý hattrick v kariéře Blues k obratu nepomohl.

"Za hattrick jsem rád, ale musíme se herně trochu srovnat. Když jsme ztráceli, nebylo to špatné, ale ve chvíli, kdy jsme se dostali na dostřel, tak jsme vypnuli a přenechali iniciativu soupeři. Před play-off se musíme dát dohromady, protože náš výkon by na postup určitě nestačil," řekl Perron, jenž ke třem gólům přidal také asistenci.

Komplikací pro Blue Jackets je ztráta brankářské jedničky Elvise Merzlikinse, který musel odstoupit po necelých sedmi minutách třetí třetiny kvůli zranění. Náhradník Joonas Korpisalo sice za 13 minut inkasoval dvě branky, ale dovedl Columbus k vítězství.

"Na výhru jsem čekal snad celou věčnost. V poslední době jsem toho moc neodchytal, a když jsem dostal příležitost, tak se mi nedařilo. Jsem rád, že jsem i přes dva obdržené góly pomohl týmu ke dvěma bodům," uvedl finský brankář.

Vancouver - Calgary 2:5

Vladař v zápase s Vancouverem držel čisté konto až do 47. minuty, kdy na hraně brankoviště tečoval kotouč Matthew Highmore a snížil na 1:5 z pohledu Canucks.

Domácí nelichotivé skóre upravili ještě jednou a znovu po dobré práci před českým gólmanem. Tři minuty před koncem výborně zapracoval Brock Boeser, jenž udržel na zádech obránce Christophera Taneva a doklepl za Vladaře vyraženou střelu.

Český brankář chytal s dvaadevadesátiprocentní úspěšností a vydařeným výkonem pomohl Flames ke zvýšení náskoku na druhém místě Západní konference. Ofenzivním lídrem celku z Alberty byl Matthew Tkachuk, který získal tři body za gól a dvě asistence.

Vladař dostal šanci od úvodní minuty počtrnácté v sezoně a připsal si osmou výhru. "Mám nějakou představu o tom, jak naše brankáře nasazovat. Vím, kolik toho ve zbytku sezony odchytá Jacob (Markström) a kolik Vlady (Vladař), jen zatím nevím, v jakých zápasech nastoupí," konstatoval trenér Flames Darryl Sutter.

Nashville - Toronto 6:3

V duelu Nashvillu s Torontem čeští brankáři zůstali pouze na střídačce. Před Davidem Rittichem dostal přednost Juuse Saros a Petra Mrázka v brance Toronta potřetí za sebou nahradil nováček Erik Källgren. Švédskému gólmanovi ale po dvou výhrách za sebou zápas nevyšel, inkasoval pět branek z 33 střel a prohru 3:6 neodvrátil.

Ondřej Kaše za Maple Leafs odehrál pouhých šest minut a po tvrdém hitu na hlavu v úvodu druhé třetiny opustil hřiště v doprovodu lékařů. "Po zápase mi lékaři řekli, že se mu daří dobře. Určitě mnohem lépe, než když opouštěl led," přiblížil stav českého útočníka trenér Toronta Sheldon Keefe.

NHL:

Minnesota - Chicago 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 17. Gaudreau, 57. Hartman, 60. Greenway - 49. Jones. Střely na branku: 34:22. Diváci: 19 226. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Talbot (oba Minnesota), 3. Lankinen (Chicago).

NY Islanders - Dallas 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 45., 46. a 60. Nelson, 24. Pulock - 39. Gurjanov, 52. Peterson. Střely na branku: 25:39. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Varlamov, 3. Pulock (všichni NY Islanders).

Edmonton - New Jersey 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Branky: 38. a 53. E. Kane, 2. Draisaitl, 50. Barrie, 53. Hyman, 59. McDavid - 5. a 41. Bratt, 44. Hischier. Střely na branku: 40:28. Diváci: 16 950. Hvězdy zápasu: 1: E. Kane, 2. Barrie (oba Edmonton), 3. Bratt (New Jersey).

Vegas - Los Angeles 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 19. Dadonov, 21. Stephenson, 37. Janmark, 58. Pietrangelo, 50. Amadio - 32. Danault. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18 136. Hvězdy zápasu: 1. Thompson, 2. Stephenson, 3. Janmark (všichni Vegas).

Arizona - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 32. Keller - 57. a 59. Crosby, 23. Kasperi Kapanen, 53. Malkin. Střely na branku: 21:49. Diváci: 14 507. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Wedgewood, 3. Keller (oba Arizona).

Seattle - Detroit 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Branky: 54. a 60. Gourde, 48. A. Larsson, 50. Schwartz - 34. Veleno, 37. Hirose. Střely na branku: 42:24. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Gourde (Seattle), 2. Nedeljkovic (Detroit), 3. Dunn (Seattle).

Nashville - Toronto 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Branky: 14. Jeannot, 22. Tolvanen, 31. Ekholm, 53. F. Forsberg, 55. Duchene, 60. Trenin - 29. Marner, 44. Matthews, 56. Marner. Střely na branku: 34:41. Diváci: 17 692. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Duchene, 3. Jeannot (všichni Nashville).

Montreal - Ottawa 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 17. Evans, 23. Byron, 25. Caufield, 40. Armia, 49. Kulak - 19. Norris. Střely na branku: 27:30. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. J. Allen, 2. Evans, 3. Armia (všichni Montreal).

Tampa Bay - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 17. B. Point - 30. Trouba, 60. Zibanejad. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin (NY Rangers), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Zibanejad (NY Rangers).

Vancouver - Calgary 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky: 48. Highmore, 58. Boeser - 5. Hanifin, 8. M. Tkachuk, 14. R. Andersson, 25. E. Lindholm, 47. J. Gaudreau. Střely na branku: 25:44. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dva góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. R. Andersson, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Highmore (Vancouver).

Columbus - St. Louis 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
Branky: 4. Bemström, 16. Nyquist, 24. Laine, 47. Kuraly, 53. J. Voráček - 13., 49. a 59. Perron, 34. Toropčenko. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19 005. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Columbus), 2. Perron (St. Louis), 3. Nyquist (Columbus).