PLANEO CUP - Pohár mládeže FAČR 2024

Pastrňák třemi body rozhodl o výhře Bostonu nad Detroitem

David Pastrňák gólem a dvěma nahrávkami pomohl Bostonu k výhře 5:1 nad Detroitem. V osmi zápasech nasbíral 15 kanadských bodů a je druhým nejproduktivnějším hráčem ligy. U jediné branky Red Wings asistoval obránce Filip Hronek, jenž v dosavadním průběhu sezony zaznamenal pět nahrávek.

David Pastrňák slaví gól se spoluhráči
zdroj: USA Today Sports autor: Winslow Townson

Pastrňák všechny tři body posbíral v přesilovkách. Poprvé se do statistik zapsal v půlce druhé třetiny, kdy byl na začátku akce, již gólem zakončil navrátilec po zranění Brad Marchand.

Také podruhé připravil gól pro zkušené kanadské křídlo, jež návrat na led ozdobilo dvěma trefami a asistencí.

"Je skvělé vrátit se do takto rozjetého týmu. Je příjemné být opět jeho součástí. Byla to dlouhá cesta, ale jsem rád, že jsem se vrátil a hned jsem dokázal pomoct k výhře," řekl Marchand, jenž nehrál od květnové operace kyčle.

Šestého gólu v sezoně se Pastrňák dočkal v čase 44:34, kdy na svém typickém místě na vrcholku levého kruhu zaklekl do střely a uzavřel skóre zápasu na konečných 5:1.

Havířovský rodák kromě šesti branek zaznamenal také devět asistencí, a má tak na kontě stejně bodů jako nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid. Kanadský fenomén je v čele bodovámí kvůli více nastříleným brankám.

Kromě Pastrňáka pomohl Bostonu k výhře také Tomáš Nosek. Pardubický rodák připravil gól pro Craiga Smitha a získal první bod v novém ročníku.

U jediné branky Detroitu byl Filip Hronek, jenž v závěru druhé třetiny asistoval u kontaktní branky Adama Erneho na 1:2.

Boston snahy Red Wings o vyrovnání v úvodu třetí části utnul třemi brankami v rozmezí necelých dvou minut a došel si pro sedmou výhru z úvodních osmi zápasů. Detroit prohrál podruhé za sebou.

Nejproduktivnější hráč Detroitu Dominik Kubalík se neprosadil poprvé po pěti zápasech a zůstal na deseti bodech.

Bostonský David Krejčí po střetu s Michaelem Rasmussenem utkání nedohrál a podle trenéra Jima Montgomeryho vynechá příští zápas v Columbusu.

Třetí výhru z posledních pěti zápasů vybojovali hokejisté San Jose. Sharks porazili Toronto 4:3 v prodloužení a po nepovedeném úvodu ročníku, který odstartovali pěti porážkami za sebou, se odlepili ode dna. V tabulce Západní konference jim aktuálně patří 13. místo.

Sharks poslal po šestadvaceti sekundách hry do vedení Logan Couture, v šesté minutě však na jeho branku dokázal odpovědět Kämpf. Ten se prosadil ranou na bližší tyč a vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Duel se za stavu 3:3 rozhodoval v prodloužení, ve kterém přisoudil Žralokům bod navíc Erik Karlsson.

Ani asistence Radka Gudase nestačila Floridě na výhru ve Philadelphii. Gudas bodoval potřetí v sezoně a z toho podruhé proti svému bývalému týmu.

V prvním případě pomohl Floridě k výhře 4:3, tentokrát se však role obrátily a z těsného vítězství 4:3 se radovali Flyers.

Jedenáctigólovou přestřelku nabídl zápas mezi Chicagem a Edmontonem. Hlavní podíl na výhře Oilers 6:5 měla dvojice McDavid, Draisaitl.

Kanadský útočník zaznamenal hattrick a asistenci, Draisaitl získal tři body za dvě nahrávky, ke kterým přidal vítěznou branku.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:

Boston - Detroit 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 32. a 43. Marchand (na obě Pastrňák), 14. Coyle, 44. Cr. Smith (Nosek), 45. Pastrňák – 39. Erne (Hronek). Střely na branku: 33:29. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Swayman, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Buffalo - Montreal 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 21. J. Skinner, 53. Cozens – 14. a 57. Gallagher, 47. Guhle. Střely na branku: 45:34. Diváci: 12 735. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. J. Anderson (oba Montreal), 3. Cozens (Buffalo).

Ottawa - Minnesota 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 4. DeBrincat, 45. Chabot – 8. Zuccarello, 19. Kaprizov, 25. Hartman, 58. F. Gaudreau. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13 870. Hvězdy zápasu: 1.M.-A. Fleury (Minnesota), 2. DeBrincat (Ottawa), Kaprizov (Minnesota).

Philadelphia - Florida 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky: 7. DeAngelo, 16. Laughton, 31. MacEwen, 32. Farabee – 4. Forsling, 8. Mahura (Gudas), 41. Montour. Střely na branku: 22:50. Diváci: 14 871. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Hayes (oba Philadelphia), 3. Barkov (Florida).

Chicago - Edmonton 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
Branky: 14. Athanasiou, 16. R. Johnson, 22. J. Toews, 37. Domi, 57. P. Kane – 21., 29., a 51. McDavid, 11. Hyman, 41. Nugent-Hopkins, 60. Draisaitl. Střely na branku: 36:38. Diváci: 13 685. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. P. Kane (Chicago).

Dallas - Washington 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. J. Robertson, 51. Kiviranta. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18 235. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. N. Lundkvist, 3. Kiviranta (všichni Dallas).

Nashville - St. Louis 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 17. Jeannot, 36. McCarron, 37. Sanford, 42. Johansen, 53. Josi, 56. Granlund – 2. Thomas, 27. B. Schenn. Střely na branku: 41:35. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Johansen, 3. Duchene (všichni Nashville).

San Jose - Toronto 4:3 v prodloužení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. a 26. Couture, 26. Meier, 61. E. Karlsson – 6. Kämpf, 40. Marner, 46. Matthews. Střely na branku: 31:25. Diváci: 12 507. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Couture (oba San Jose), 3. Matthews (Toronto).

Seattle - Vancouver 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: 19. Oleksiak, 20. McCann, 35. Beniers, 60. Schwartz – 5. a 24. Michejev, 35. Kuzmenko, 42. E. Pettersson, 59. Garland. Střely na branku: 36:19. Střely na branku: 1. Michejev (Vancouver), 2. McCann (Seattle), 3 Kuzmenko (Vancouver).

Los Angeles - Winnipeg 4:6 (3:2, 0:2, 1:2)
Branky: 10. Kaliyev, 11. Lizotte, 15. Vilardi, 45. T. Moore – 6. Scheifele, 19. Lowry, 37. Dubois, 39. Schmidt, 55. Jonsson Fjällby, 60. Wheeler. Střely na branku: 44:19. Diváci: 15 716. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. T. Moore, 2. Danault (oba Los Angeles).