Buly - debata expertů

Chytil přispěl dvěma body k demolici Chicaga, dařilo se i Hertlovi

Filip Chytil gólem a asistencí pomohl NY Rangers k vysoké výhře nad Chicagem. Newyorský celek zvítězil na ledě Blackhawks 7:1 a zaznamenal sedmou výhru v řadě, český útočník ale zápas kvůli zranění nedohrál. Dva body za branku a nahrávku zaznamenal také Tomáš Hertl, San Jose však s Calgary prohrálo 2:5.

Filip Chytil se raduje z branky
zdroj: USA Today Sports autor: Matt Marton

Chytil ve 14. minutě zakončil rychlou kombinaci Adama Foxe s Alexisem Lafrenierem a poslal Rangers do vedení 1:0.

Svůj druhý bod v zápase český útočník přidal ještě v první třetině. Ve 20. minutě se dostal do přečíslení tři na dva a připravil trefu pro Kaapa Kakka.

V úvodu druhé třetiny Blackhawks snížili, Rangers si ale slibně rozjetý zápas pohlídali a došli si pro vysokou výhru, díky které se posunuli na šesté místo Východní konference.

Od konce druhé třetiny už u toho ale nebyl Chytil, protože ze zápasu odstoupil po atakování Sama Laffertyho za brankou bezprostředně po odehrání přihrávky.

Otřesený Chytil utrpěl podle Rangers zranění v horní části těla, Laffertyho zákrok rozhodčí nepotrestali.

Chicago prohrálo posedmé za sebou a zůstává na chvostu celé NHL a tisící společný zápas tak hrajícím legendám Chicaga Jonathanu Toewsovi a Patricku Kaneovi zhořkl.

Hokejová dvojčata, která v letech 2010, 2013 a 2015 dovedla Blackhawks ke třem Stanley Cupům, jsou teprve jedenáctým párem v historii, jenž na 1000 společných duelů dosáhl.

"V naší aktuální situaci se to těžko hodnotí. Sráží nás zbytečné chyby, po kterých se nedokážeme dostat zpět do hry. Je to jako sněhová koule, která se valí z kopce a nejde zastavit. Nepovedené výkony a špatné výsledky se odrážejí i na našem herním sebevědomí, musíme se z toho dostat jako tým," řekl Toews.

Sérii pěti porážek prolomili hokejisté Calgary, kteří vyhráli na ledě San Jose 5:2. Výhru Flames řídil Elias Lindholm, jenž vstřelil dva góly a přidal asistenci.

Obě branky vtěsnal do prvních 35 sekund třetí třetiny, kdy nejprve v 16. sekundě využil přesilovku při Hertlově vyloučení a vzápětí zvýšil na 4:1.

Na obou brankách poražených Sharks se podílel Hertl. Pražský rodák v první třetině asistoval u vyrovnávací trefy na 1:1 a ve třetím dějství svým 11. gólem v sezoně snížil na 2:5. Více toho Sharks nestihli a prohráli podruhé za sebou.

Z výhry se neradoval ani Winnipeg, v jehož brance se po sedmé v sezoně objevil David Rittich. Český gólman v Seattlu inkasoval tři góly z 34 střel a neodvrátil prohru 2:3.

Jets podlehli nejmladšímu týmu NHL poprvé v historii a v Západní konferenci zůstávají třetí, Kraken se posunul na šestou pozici.

Hokejisté Caroliny nastoupili ke druhému zápasu během 22 hodin a i přes počáteční tlak Pittsburghu potvrdili, že jim zhuštěný program nedělá problémy.

Ve třetí třetině otočili nepříznivé skóre, vyhráli 3:2 a radovali se v devátém z posledních deseti zápasů. Hurricanes bodovali pojedenácté v řadě a v tabulce Východní konference se posunuli na třetí místo.

"V prvních deseti minutách jsme jen přežívali, ale poté jsme se dostali do hry a dokázali jsme chytit potřebný rytmus. Není jednoduché hrát dva zápasy ve dvou dnech, ale kluci to opět zvládli výborně," řekl trenér Hurricanes Rod Brind'Amour.

V Západní konferenci stoupá tabulkou Minnesota, která porazila Ottawu 4:2 a vyhrála již popáté za sebou. Se třemi body za gól a dvě asistence patřil ke strůjcům vítězství nejproduktivnější hráč týmu Kirill Kaprizov.

Výsledky nedělních zápasů NHL:

Minnesota - Ottawa 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 9. Kaprizov, 22. Zuccarello, 30. Spurgeon, 60. F. Gaudreau - 45. Kastelic, 59. Giroux. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18 213. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Spurgeon, 3. Zuccarello (všichni Minnesota).

Carolina - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 24. Stepan, 49. Skjei, 54. J. Staal - 33. Rakell, 46. McGinn. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18 117. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. J. Staal, 3. Skjei (všichni Carolina).

Seattle - Winnipeg 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 29. Eberle, 41. Donato, 56. McCann - 9. Scheifele, 33. Dubois. Střely na branku: 34:17. Brankář Rittich za Winnipeg odchytal 59 minut a 11 sekund, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,6 procenta. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Donato, 3. Grubauer (všichni Seattle).

Chicago - NY Rangers 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Branky: 22. Kurashev - 14. Chytil, 17. Panarin, 20. Kakko (Chytil), 31. Trouba, 40. Trocheck, 49. Kravcov, 54. Schneider. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17 365. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. A. Fox, 3. Kakko (všichni NY Rangers).

San Jose - Calgary 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 12. Meier (Hertl), 48. Hertl - 41. a 41. E. Lindholm, 8. Toffoli, 27. Lucic, 43. Dubé. Střely na branku: 26:25. Diváci: 14 207. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Kadri, 3. R. Andersson (všichni Calgary).