Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Nákaza se rozšířila v autobuse. Motor má 28 nakažených, celý tým je v karanténě

Nováček extraligy Motor České Budějovice má už 28 nakažených koronavirem. Hráči jsou po vypuknutí epidemie v týmu od začátku týdne v karanténě a netrénují. Generální manažer klubu Stanislav Bednařík věří, že mužstvo zvládne odehrát nejbližší přípravný zápas 9. září v Karlových Varech. Začátek extraligy je naplánován na 18. září.

Václav Prospal předává pokyny hokejistům Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Do karantény museli Jihočeši během přípravy už podruhé. "Momentálně nikdo netrénuje. Komplikace je to veliká, první karanténa byla relativně dlouho před soutěží. Trenéři poté zhustili program a snažili se udělat vše pro to, aby se vše dohnalo," řekl Bednařík.

V současnosti má klub 21 nakažených hráčů, šest členů realizačního týmu a jednoho člověka z vedení.

"Jsme víceméně v karanténě a domácí izolaci dle nařízení hygieny. Všichni v klasické čtrnáctidenní karanténě a momentálně nevíme, zda bude zkrácena na deset dní, jak by to mělo platit od 1. září," uvedl Bednařík. Koronavirus se v týmu rozšířil zřejmě během cesty v klimatizovaném autobusu.

"Termín návratu nemáme. Číslo (nakažených) se od pondělí neustále navyšuje, takže nastupují do karantény v jiný den. Do soutěže (extraligy) na 99 procent nastoupíme. Nevíme ale, jak budeme připraveni," konstatoval Bednařík. České Budějovice se představí v nejvyšší soutěži po sedmi letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy