Následuje
MS 2020 Itálie

Hanzl: Začali jsme hrát náš hokej z minulé sezony

Praha - Tak trochu darem z čistého nebe byl dvoubodový zisk hokejistů Litvínova na ledě pražské Sparty. Vyrovnání na 2:2 se dočkali v čase 59:48 zásluhou Robina Hanzla, ale s velkým přispěním domácího gólmana Tomáše Pöpperleho, kterého pak pokořil jako jediný ze všech exekutorů nájezdů František Lukeš.

Slavící hokejisté Litvínova
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Pöpperle se v osudném okamžiku pokoušel rozehrát puk, přestože kolem něho byli dva litvínovští útočníci. Jedním z nich byl právě šťastný střelec Hanzl, jenž se dokázal bleskurychle zorientovat a z otočky trefil branku. "Byla to jasná chyba 'Pepíse', který chtěl puk rychle rozehrát," řekl k vyrovnávací brance Hanzl. "Před zápasem jsme si ale říkali, že rád rozehrává," připustil šestadvacetiletý forvard.

Litvínovu se po zpackaném úvodu sezony začíná dařit a podařilo se mu zvítězit ve třetím utkání po sobě. "V šatně jsme si sedli a výkony ze začátku sezony jsme si vyříkali. Řekli jsme si, že to musí být úplně jinak. A pomohlo to. Začali jsme hrát náš hokej z minulé sezony, pár zápasů jsme ubojovali, začínáme zase hrát dobře," pochvaloval si znovuzrození litvínovského týmu Hanzl.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Litvínov

Vítězství Litvínova v rozstřelu nepřišlo tak úplně náhodou. Sparta totiž dosud prohrála čtyři z pěti duelů, které došly do samostatných nájezdů, přičemž její jediný gól v těchto čtyřech kláních vstřelil útočník Tomáš Netík, který je nyní na marodce. Litvínov naopak dokázal zvítězit ve všech čtyřech případech, jež do penaltové loterie došly, shodou okolností vždy výsledkem 3:2.

Litvínovský gólman Jaroslav Janus v nájezdech dokonce ještě nedostal jediný gól. "Je to loterie. Dobře se na nájezdy připravujeme, ale na druhou stranu zase hráče soupeře nějak speciálně nerozebíráme, pouze se podíváme na video z předešlých zápasů, abychom viděli, kdo má jakou kličku. Kromě Réwaye jsem dnešní vybrané hráče na nájezdy předtím jet nikdy neviděl," komentoval svoji výtečnou bilanci Janus.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy