Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Branky, body, vteřiny

Brno si s přehledem poradilo s Pardubicemi

Brno - Hokejisté Komety Brno deklasovali v dohrávce 12. kola extraligy Dynamo Pardubice 6:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Východočeši pod vedením nového kouče Richarda Krále ani ve druhém utkání nebodovali a zůstali dvanáctí. Kometě pomohly k úspěchu dvě využité přesilovky. Dvě branky domácích vstřelil Vilém Burian, gól a dvě asistence si připsal Leoš Čermák. Kouč Brna Alois Hadamczik tak oslavil svůj jubilejní 700. extraligový zápas vítězstvím.

Brno - Pardubice
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Po prohře se Spartou udělal trenér Král ve snaze oživit výkon svých svěřenců změny v sestavě, záměr mu však nevyšel. Už v páté minutě při první početní výhodě skóroval Vojtěch Němec. Za pouhých 85 sekund přidal druhý brněnský gól Burian. Král si vzal oddechový čas a nejistého brankáře Kristana vystřídal Maxwell. Dynamu se podařilo alespoň zastavit další brankový příděl a částečně srovnat krok.

Vývoj zápasu diktovala nadále Kometa. Hosté hrozili rychlými protiútoky, dopláceli však na nepřesnou koncovku. Do druhé třetiny vstoupili pardubičtí hokejisté s možností, při 46 sekund dlouhé přesilovce pět na tři, korigovat výsledek. Z početní výhody však po kombinačních chybách brankáře Čiliaka vážněji neohrozili. Naopak po návratu z trestné lavice domácí Hanzlík neproměnil sólový nájezd a při další šanci v oslabení netrefil Kaberle volnou branku.

Dynamu se podařilo vstřelit kontaktní gól o chvíli později, když Jakub Svoboda protlačil kotouč přes Čiliaka do sítě. Naději na zvrat vzal soupeři při přesilovce Brna Hruška, který volný prostor využil ke vstřelení třetího gólu. V závěru druhého dějství se dostali hosté aktivním napadáním protivníka opět do tlaku, Kometu v těchto chvílích podržel Čiliak.

V době největšího náporu Pardubic ale Čermák v útočné třetině vybojoval v přetlačované u zadního mantinelu kotouč a Šeda si jej následně nešťastně tečoval do vlastní branky. Do poslední třetiny už v týmu Pardubic chyběl kvůli zdravotním problémům Petr Sýkora. Kometa si svoje vítězství pojistila po střelách Vondráčka a Buriana. Utkání dotáhla už v pohodě k tříbodovému zisku, a i v šestém domácím duelu tak bodovala.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Kováčik, J. Hruška), 7. Burian (L. Čermák, T. Svoboda), 28. J. Hruška (Ostřížek), 40. L. Čermák, 44. Vondráček (Ostřížek, T. Kaberle), 54. Burian (T. Svoboda, L. Čermák) - 24. J. Svoboda (A. Havlík, Čáslava). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7245.

Kometa Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - Dočekal, Raška, R. Zohorna. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Pardubice: Kristan (7. Maxwell) - M. Šeda, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, Ščotka, od 41. min. navíc Nedbal - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - Tybor, Marcinko, Poulíček - Kolář, Tomášek, Starý - A. Havlík, Nahodil, J. Svoboda. Trenéři: R. Král a Zadina.

Alois Hadamczik (Brno): "Rozhodli jsme se nastoupit se třemi útoky, protože nám čtvrtá řada mladých hráčů dvakrát po sobě prohrála minizápas. Měli jsme z utkání respekt, chtěli jsme s blížícím se koncem první čtvrtiny bodovat. První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Možná jsme mohli vést i 4:0. Zkomplikovali jsme si ale situaci fauly a oslabeními. Nabídli jsme soupeři i přesilovku pět na tři. Měli jsme rychlý pohyb. Jedinou výjimkou byla naše hra v závěru druhé třetiny, kdy jsme nevyhodili puk z obranného pásma. Pardubice hrály v této fázi důrazně a měly i gólové šance. Odehráli jsme velmi dobré utkání."

Richard Král (Pardubice): "Nepovedl se nám vstup do zápasu. První třetina byla hodně špatná. Chyběl nám pohyb i důraz v osobních soubojích. Snažili jsme hrát ze zabezpečené obrany. Hned v úvodu nás však dostal soupeř do přečíslení, ze kterého jsme dostali branku. To se nemůže stávat. První třetina hodně napověděla o průběhu zápasu. O přestávce jsme měli důraznější pohovor a naše hra se zvedla. Paradoxně v době, kdy jsme mohli vyrovnat, jsme dostali třetí branku v oslabení. A čtvrtý gól jsme si dali sami v okamžiku, kdy se soupeř natlačí před branku. To asi rozhodlo utkání. Brno je v laufu. Pro nás v naší situaci už byl závěr jen o tom, důstojně dohrát a připravit se na další zápas."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články