Absa Cape Epic

Florida promarnila vedení 3:0 a odložila postupové oslavy

New York - Hokejisté Floridy promarnili v úterním utkání NHL proti Winnipegu třígólový náskok, prohráli 4:5 v prodloužení a museli odložit oslavy postupu do play-off. K jistotě premiérové účasti ve vyřazovacích bojích od roku 2000 potřebují Panteři získat v posledních dvou zápasech ještě jeden bod. Zápas s Jets měli přitom rozehraný skvěle a i díky gólu a přihrávce Tomáše Fleischmanna vedli po 21 minutách hry už 3:0.

Zklamaný brankář Floridy Jose Theodore
zdroj: AP autor: J Pat Carter

Hosté však v Bank Atlantic Center skóre postupně otočili a domácím se až čtyři minuty před koncem podařilo alespoň vyrovnat na 4:4. V závěru základní části pak ale Ondřej Pavelec v brance Winnipegu vychytal Fleischmannův samostatný únik a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o výhře Jets svou druhou trefou v zápase Andrew Ladd.

"Je těžké vyjádřit, jak moc jsme zklamaní," pravil po utkání trenér domácích Kevin Dineen. "Všichni jsme z toho tak trochu v šoku. Je neuvěřitelné, že jsme si ten zápas nechali proklouznout mezi prsty," doplnil Dineen, jehož tým prohrál v nastavení nebo po nájezdech pět z posledních sedmi zápasů.

"Za stavu 3:0 jsme úplně přestali bruslit, soupeř dal dva góly a najednou byli zpátky v utkání," hledal příčiny porážky Fleischmann, který v první minutě druhé třetiny svým 27. gólem v sezoně zvýšil na 3:0. "Pak jsme se zase vrátili do hry a já mohl v závěru rozhodnout, bohužel jsem ale nájezd neproměnil. Je těžké prohrát takový zápas, navíc před domácími fanoušky," litoval Fleischmann.

Floridu čeká ve čtvrtek klíčový zápas ve Washingtonu, před nímž má v čele Jihovýchodní divize čtyřbodový náskok, v případě rovnosti bodů mezi oběma týmy by na tom ale byli lépe Capitals. "To utkání bude jako návštěva ve vosím úlu. Ale celý rok jsme byli zvyklí bojovat s nepřízní osudu, se zraněními, překonali jsme těžká období. Víme, jak ve Washingtonu uspět, a budeme chtít získat nejen ten kýžený jeden bod, ale rovnou oba dva," prohlásil odhodlaně obránce Ed Jovanovski.

Florida - Winnipeg 4:5 v prodloužení (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)

Branky: 13. Sturm, 15. Versteeg (FLEISCHMANN), 21. FLEISCHMANN, 57. Kopecký - 41. a 64. Ladd, 34. E. Kane, 38. Bogosian, 44. Little. Brankář PAVELEC odchytal za Winnipeg celý zápas, z 38 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17 760.

Utkání Buffalo - Toronto
zdroj: AP autor: David Duprey

Dva body nutně potřebuje získat i Washington, který má na osmém místě Východní konference stejně bodů jako deváté Buffalo. Sabres totiž v úterý dokázali podobně jako Winnipeg zvrátit nepříznivý stav 0:3 a proti Torontu nakonec vyválčili vítězství 6:5 v prodloužení. "Byl to náš poslední domácí zápas v základní části a nic mu nechybělo," poznamenal trenér Sabres Lindy Ruff.

Jeho tým ještě téměř pět minut před koncem třetí třetiny prohrával 3:5, pak však snížil druhým gólem v utkání Alexander Sulzer a na začátku 59. minuty vyrovnal Jordan Leopold, který ve skrumáži před brankou propasíroval puk do sítě. O výhře domácích pak rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení v přesilové hře rovněž druhou trefou v utkání Derek Roy.

Kouč Toronta Randy Carlyle se po utkání zlobil, že hlavní rozhodčí Mike Hasenfratz před vyrovnávacím gólem nepřerušil hru. "Kdybych řekl, co si myslím, brzy bychom četli, že trenér Toronta musí zaplatit pokutu za kritiku rozhodčích. Proto se k tomu nebudu vyjadřovat," uvedl Carlyle.

Buffalo - Toronto 6:5 v prodloužení (0:3, 2:0, 3:2 - 1:0)

Branky: 31. a 55. Sulzer, 43. a 64. Roy, 25. Ennis, 59. Leopold - 7. a 15. Bozak, 17. Frattin, 42. MacArthur, 51. Gardiner. Střely na branku: 45:25. Diváci: 18 690.

Gól a asistenci si připsal Jakub Voráček, jeho Philadelphia však prohrála s New York Rangers 3:5 a v tabulce Východní konference zůstala na páté pozici za Pittsburghem. Penguins odskočili svým velkým rivalům z Atlantické divize na tříbodový rozdíl, když i díky dvěma trefám Sidneyho Crosbyho vyhráli 5:3 v Bostonu. Rangers si naopak výhrou zajistili triumf v konferenci.

O postupujících do play-off začíná být jasno v Západní konferenci. Devátý Dallas totiž podlehl v klíčovém duelu San Jose 2:5 a dva zápasy před koncem ztrácí na osmé Sharks už tři body. Sedmou příčku přitom udržel Phoenix po "povinné" výhře 2:0 nad Columbusem.

Pozici nejproduktivnějšího Čecha v NHL si upevnil Patrik Eliáš, jenž gólem a asistencí pomohl New Jersey k výhře 3:1 nad New York Islanders. Eliáš si vylepšil bilanci na 76 bodů (26 gólů a 50 asistencí) a v kanadském bodování celé NHL mu patří třináctá příčka.

Výsledky dalších úterních zápasů:

New Jersey - NY Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. ELIÁŠ (SÝKORA), 21. Zajac (ELIÁŠ), 60. Kovalčuk - 4. Moulson. Střely na branku: 20:20. Diváci: 15 482.

Philadelphia - NY Rangers 3:5 (0:4, 2:1, 1:0)
Branky: 33. VORÁČEK, 40. Simmonds (VORÁČEK), 51. Hartnell - 7. McDonagh, 12. Boyle, 19. Anisimov, 19. Callahan, 40. Gáborík. Střely na branku: 40:24. Diváci: 19 898.

Boston - Pittsburgh 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 17. Puliot, 21. Lucic (KREJČÍ), 49. Peverley (KREJČÍ) - 8. a 39. Crosby, 15. Martin, 39. Neal, 47. Asham. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 565.

Phoenix - Columbus 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 26. Gordon, 28. Brule (ROZSÍVAL). Střely na branku: 22:54. Diváci: 13 263.

Nashville - Minnesota 2:1 po nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. G. Bourque, rozh. nájezd Radulov - 38. Heatley. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17 113.

Dallas - San Jose 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Morrow, 32. Goligoski - 13. Winnik, 32. Galiardi, 38. Couture (HAVLÁT), 56. J. Thornton, 59. Clowe. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 584.

Vancouver - Anaheim 5:4 po nájezdech (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. a 32. Burrows, 19. Higgins, 39. Lapierre, rozh. nájezd Edler - 14. Getlzaf, 17. Perry, 23. Pelley, 28. Smith-Pelly. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 890.

Ottawa - Carolina 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Spezza - 22. B. Sutter, 38. T. Ruutu. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19 484.