Paralympijský magazín

Stamkos skóroval proti Washingtonu. Má už 58 gólů

New York - Nejlepší střelec NHL Steven Stamkos si v pondělním utkání proti hokejistům Washingtonu připsal 57. a 58. gól v sezoně a zařídil vítězství Tampy Bay 4:2. Zároveň zaznamenal svůj 12. vítězný gól, když 63 sekund před koncem třetí třetiny překonal Michala Neuvirtha v brance Capitals a zlomil nerozhodný stav 2:2. Další trefu přidal v závěru do prázdné branky při power play Washingtonu.

Michal Neuvirth
zdroj: AP autor: Ryan Remiorz

Capitals si porážkou zkomplikovali cestu za postupem do play-off, dva zápasy před koncem základní části drží na osmém místě tabulky Východní konference jen dvoubodový náskok před devátým Buffalem. Sabres mají jeden zápas k dobru.

"Je to těžká porážka. Tvrdě jsme makali, ale nakonec nemáme ani bod," litoval Michal Neuvirth, který až do 38. minuty hájil čisté konto. Pak však během 25 sekund dvakrát kapituloval a Tampa otočila skóre na 2:1. V 57. minutě sice vyrovnal Jason Chimera, závěr ovšem patřil Stamkosovi.

Dvaadvacetiletý kanonýr při rozhodující akci doklepl puk za Neuvirthova záda poté, co český gólman pouze vyrazil střelu od modré čáry. Dvě sekundy před koncem pak Stamkos z těžkého úhlu a v kleče skóroval do prázdné branky podruhé.

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Jonathan Quick, jenž zneškodnil všech 19 střel Edmontonu a připsal si jubilejní desáté čisté konto v sezoně, což je nejvíc ze všech gólmanů v lize.

Los Angeles - Edmonton 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky: 41. Vojnov, 58. King. Střely na branku: 37:19. Diváci: 18 118. Tampa Bay - Washington 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) Branky: 59. a 60. Stamkos, 38. Purcell, 38. Hedman - 33. Sjomin, 57. Chimera. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 26 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19 204.