Španělská basketbalová liga 2024/2025

SOUHRN 9. KOLA: Freibergs vystřelil Hradci v prodloužení výhru v derby. Litvínov podruhé padl

První východočeské derby v extraligové sezoně pro Mountfield. Hradec Králové doma v 9. kole potrápil Pardubice a ze souboje rivalů uzmul vítězství 2:1 v prodloužení. Bitvu plnou emocí rozhodl povedenou ránou Ralfs Freibergs. Dynamo tak nestáhlo nic z pětibodového náskoku Litvínova. První tým tabulky podruhé za sebou zaváhal, tentokrát 2:3 v prodloužení nestačil na Mladou Boleslav. Třinec zdolal Plzeň až 4:3 po nájezdech, přičemž si nechal utéct vedení 2:0.

Ralfs Freibergs v potyčce s Danielem Herčíkem
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Mountfield přitlačený ke zdi uspěl v derby

Hradec Králové se před východočeským derby krčil na 13. místě, po výhře 2:1 v prodloužení poskočil o dvě příčky. Duel rozhodl lotyšský bek Ralfs Freibergs. Mountfield doma vyhrál potřetí za sebou, Dynamo padlo třetí z poslední čtyř duelů.

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl.(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Batna (Estephan), 61. Freibergs – 56. M. Kaut (Vála, Smejkal). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 5976.

Litvínov podruhé za sebou prohrál

Mladá Boleslav doma udolala vedoucí tým tabulky. V čase 63:05 rozhodl v prodloužení v přesilovce Filip Pyrochta o výhře 3:2. Verva padla po porážce s Pardubicemi (1:3) podruhé. Oba týmy postrádaly klíčové hráče. V litvínovské sestavě chyběl potřetí nemocný Ondřej Kaše, domácí postrádali zraněného Lakatoše.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Junttila (Skalický), 51. Suchý (J. Stránský), 64. Pyrochta (F. Pavlík) – 12. Koblasa (M. Sukeľ, Zile), 31. Czuczman (Hlava, Gut). Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Kajínek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3401.

Třinec napravil zaváhání až v nájezdech

Domácí Oceláři vedli po první třetině 2:0, ve 45. minutě už ale prohrávali 2:3. Třinec odehrál divoké utkání doma s Plzní, které nakonec zvládl 4:3 po nájezdech. Obrat hostů řídili Petr Zámorský, Jan Skok, který skóroval v 17 letech v extralize poprvé, a Jan Schleiss. Rozhodl Libor Hudáček, který přidal úspěšný zářez k trefě z normální hrací doby.

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Daňo (A. Nestrašil, L. Hudáček), 17. L. Hudáček (A. Nestrašil), 53. Miloš Roman (Nedomlel, Teplý), rozhodující sam. nájezd L. Hudáček – 30. Zámorský (Lalancette), 42. Skok (D. Simon, Zámorský), 45. Schleiss (Matýs, Klepiš). Rozhodčí: Hribik, Kika – Axman, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4921.

Rytíři poprvé doma padli

Dvě úvodní branky Erika Salstena v extralize se Karlovým Varům náramně hodily. Norský útočník nejdřív poslal Energii do vedení 2:1 a v prodloužení také rozhodl v čase 62:21 o vítězství 3:2. Kladno ve čtvrtém domácím utkání poprvé prohrálo. K bodu mu pomohly dvě trefy kapitána Radka Smoleňáka.

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Smoleňák (Tralmaks, Ticháček), 58. Smoleňák (Tralmaks, Ticháček) – 39. D. Moravec (Gríger, Jiskra), 51. Salsten (Gríger, Ilomäki), 63. Salsten (Ilomäki, Jaks). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 4044.