SOUHRN 8. KOLA: Litvínov poprvé ztratil body, Sparta urvala v poslední minutě výhru v Boleslavi

Vedoucí Litvínov poprvé v sezoně prohrál. V taháku 8. kola podlehli Chemici Pardubicím 1:3, přesto dál vedou tabulku o pět bodů před svým přemožitelem. Na třetí místo se posunula Sparta, výhru na ledě Mladé Boleslavi vystřelil Pražanům minutu před koncem Kryštof Hrabík. Liberec smazal na ledě Třince třígólové manko, nakonec ale prohrál 3:6. Karlovy Vary zdolaly Brno 5:4 v prodloužení, vítězný gól zaznamenal v čase 62:57 útočník Vít Jiskra. Olomouc díky hattricku Silvestra Kuska porazila Hradec Králové 4:1.

Radost hokejistů Pardubic
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Pardubice – Litvínov 3:1

Dynamo zabralo po dvou porážkách a připravilo lídrovi tabulky první porážku v sezoně. O výhře Pardubic rozhodl ve 49. minutě útočník Lukáš Radil, poslední slovo měl při power play soupeře Martin Kaut.

Dynamo Pardubice – HC Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Šustr (M. Kaut), 49. Radil (T. Zohorna, Herčík), 59. M. Kaut (Smejkal) – 30. Pekař (D. Kaše). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 9892.

Mladá Boleslav – Sparta 1:2

Pražané zvítězili v Mladé Boleslavi 2:1 a v pátém utkání šestizápasové venkovní série si připsali čtvrtou výhru. Sparta otočila skóre v závěrečné třetině, minutu před koncem rozhodl Hrabík. Bruslařský klub utrpěl v sedmém utkání ročníku teprve druhou porážku.

BK Mladá Boleslav – Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (A. Čech, Jánošík) – 51. Kemiläinen (Krejčík, J. Lajunen), 59. K. Hrabík (M. Forman, Irving). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – J. Frodl, Hynek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4016.

Kryštof Hrabík ze Sparty se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Třinec – Liberec 6:3

Výhra Ocelářů se nerodila snadno. Domácí sice vedli po dvou třetinách už 3:0, ale Liberec dokázal ve třetí části srovnat. V 57. minutě vstřelil vítěznou branku Třince obránce Tomáš Kundrátek, úřadující mistr poté přidal dva góly při power play soupeře.

Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Addamo (Teplý, Kundrátek), 35. Sikora (Teplý, Kundrátek), 36. L. Hudáček (Daňo), 57. Kundrátek (Kurovský), 59. Daňo (Cienciala), 60. Hrehorčák (Adámek, Dravecký) – 37. Filippi (Faško-Rudáš, Ivan), 47. J. Vlach (A. Musil), 49. Filippi (Lantoši, Melancon). Rozhodčí: Šír, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4705.

Olomouc – Hradec Králové 4:1

Kohouti navázali na středeční domácí výhru nad Spartou. Na výhře Hanáků 4:1 měl zásadní podíl útočník Kusko, který si připsal hattrick. Hradec Králové prohrál i čtvrtý duel na kluzištích soupeřů v sezoně.

HC Olomouc – Hradec Králové 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Kusko (T. Černý, Doktor), 37. Kusko (Fridrich, Sirota), 41. Fridrich (Nahodil, Plášek), 52. Kusko – 52. R. Pavlík (A. Novotný). Rozhodčí: Vrba, Stano – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4447.

Karlovy Vary – Brno 5:4 v prodloužení

Západočeši bodovali po třech zápasech a opustili poslední místo v tabulce. Dva góly Energie dal Ondřej Beránek, dvakrát se ve vyrovnané bitvě trefil i brněnský Marek Ďaloga. V 63. minutě rozhodl Jiskra. Oba soupeři mají na kontě osm bodů, Vary jsou zásluhou lepšího skóre desáté.

Energie Karlovy Vary – Kometa Brno 5:4 v prodloužení (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Čihař (Černoch, O. Beránek), 23. O. Beránek (Černoch, Reunanen), 40. Reunanen (O. Procházka, T. Redlich), 48. O. Beránek (Mamčins, Plutnar), 63. Jiskra (Gríger, Reunanen) – 9. Marcinko (Beuadin), 25. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko), 46. Flek (K. Pospíšil), 56. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko). Rozhodčí: Hribík, Šindel – Ondráček, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4233.