Kooperativa NBL 2024/2025

SOUHRN 34. KOLA: Motor schytal doma osmigólový debakl, Sparta zvýšila náskok na čele

Po středečním předehrávaném 47. dějství se stejní soupeři potkali v krátkém čase podruhé za sebou v rámci 34. kola. České Budějovice utrpěly nejhorší domácí porážku v sezoně, s Libercem schytaly debakl 1:8. Sparta uspěla ve Vítkovicích a s Ostravany naplno bodovala i počtvrté. Pražané navýšili svůj náskok na čele tabulky, Pardubice totiž nestačily doma na Brno. Litvínovu se odveta za domácí porážku s Energií nevydařila, v Karlových Varech prohrál 1:2 v prodloužení. Stejným výsledkem podlehla i poslední Mladá Boleslav v Třinci a Kladno doma Hradci Králové. Olomouc i díky pěti využitým přesilovkám přestřílela Plzeň 7:3.

Zklamaní hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Liberec zničil České Budějovice, hattrickem zazářil Flynn

Bílí Tygři vyhráli v Českých Budějovicích vysoko 8:1 a připsali si třetí vítězství z posledních čtyř utkání. Motor naopak prohrál třetí z uplynulých čtyř duelů. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci zazářil Oscar Flynn.

Motor České Budějovice – Bílí Tygři Liberec 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 57. D. Simon (Valský) – 9. Flynn (A. Najman, Knot), 11. M. Ivan (Kelly Klíma, Birner), 16. A. Najman (Flynn), 17. Faško-Rudáš (Rychlovský, M. Ivan), 21. Flynn (Hawryluk), 47. Bulíř (Birner), 49. Faško-Rudáš (Knot, Filippi), 50. Flynn (Hawryluk). Rozhodčí: M. Sýkora, Ondráček – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 6251.

Sparta rozhodla o výhře ve Vítkovicích třemi góly ve druhé třetině

Pražané vyhráli na ostravském ledě 4:2 a s tradičním soupeřem neztratili v sezoně ani bod. Sparta i bez řady zraněných hráčů rozhodla třemi góly ve druhé části, dvě branky a nahrávku si připsal Filip Chlapík. Lídr tabulky dokázal venku vyhrát pošesté za sebou.

HC Vítkovice – Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Dej, 60. Fridrich (Raskob, Vondráček) – 10. Chlapík (O. Najman), 21. Kempný (Řepík, Chlapík), 33. Sobotka (Kempný), 40. Chlapík (Kempný).. Rozhodčí: Hradil, Mejzlík – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Lakatoš – Hauser oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 7382.

Pardubice proti Brnu jen dotahovaly, dva body Kometě trefil Pospíšil

Kometa na východě Čech vedla po první třetině o dva góly. Dynamo dvakrát srovnalo, ale v 64. minutě rozhodl Kristián Pospíšil. Ten v utkání skóroval dvakrát, stejně jako Tomáš Marcinko. Brno vyhrálo teprve druhý z posledních osmi zápasů. Druhé Dynamo ztrácí na vedoucí Spartu tři body, ale má tři zápasy k dobru.

Dynamo Pardubice – Kometa Brno 3:4 v prodloužení (0:2, 2:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Poulíček (T. Dvořák, Čerešňák), 33. L. Sedlák (Radil), 49. Mandát (Cienciala, T. Dvořák) – 5. K. Pospíšil (Marcinko), 13. Marcinko (Ščotka, K. Pospíšil), 46. Marcinko (Ščotka), 64. K. Pospíšil (Osburn). Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Thuma. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9892.

Třinec udolal Mladou Boleslav až v prodloužení

Oceláři prohrávali s posledním týmem tabulky od 42. minuty po gólu Sebastiána Maláta, ale v čase 53:52 vyrovnal Viliam Čacho a prodloužení rozhodl už po třinácti sekundách Martin Marinčin. Bruslaři prohráli s obhájci titulu i počtvrté v sezoně.

Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Čacho (D. Voženílek, J. Jeřábek), 61. Marinčin (D. Voženílek) – 42. Malát (Fořt, Rohlík). Rozhodčí: Cabák, Šír – Blažek, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití: Diváci: 4744.

Poslední krušnohorské derby základní části rozhodl karlovarský Koffer

Karlovy Vary zdolaly doma Litvínov 2:1 v prodloužení. O třetí výhře Energie za sebou rozhodl v čase 62:56 útočník Filip Koffer. Litvínov prohrál druhý z posledních tří zápasů, se Západočechy prohrál i ve středu doma v předehrávaném 47. kole 1:6.

Energie Karlovy Vary – HC Litvínov 2:1 v prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kružík (Koffer, M. Rohan), 63. Koffer (Bartejs, Kofroň) – 20. Kirk (Hlava). Rozhodčí: Pilný, Květoň – Hynek, Klouček. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 4861.

Hradec Králové porazil Kladno posedmé za sebou

Východočeši vyhráli na ledě Kladna 2:1 v prodloužení, utkání rozhodl v čase 61:20 útočník Christophe Lalancette. Kladno prohrálo počtvrté za sebou a je i nadále předposlední s náskokem tří bodů na Mladou Boleslav.

Rytíři Kladno – Hradec Králové 1:2 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Sideroff (O. Bláha, Ticháček) – 32. T. Pavelka (Jergl), 62. Lalancette (Okuliar). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2289.

Olomouc využila pět přesilovek a přehrála doma Plzeň 7:3

Kohouti oplatili soupeři středeční vysokou porážku ze západu Čech 0:8. Olomouc dosáhla teprve na druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Hanáci si výrazně pomohli přesilovkami, ve kterých zaznamenali hned pět gólů. Indiány tak přeskočili v tabulce a posunuli se na 10. místo, Plzeň však odehrála o dva zápasy méně.

HC Olomouc – HC Plzeň 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. J. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 8. Nahodil (J. Káňa, Bambula), 24. Nahodil (Ondrušek, Bambula), 28. Kunc (Ondrušek), 54. Kusko (Macuh, Kunc), 58. Bambula (Kunc), 59. Klimek (Ondrušek, Nahodil) – 27. Matýs (Söderlund, Dujsík), 31. Matýs (Söderlund), 48. Pour (Mertl, Söderlund). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Axman, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc J. Knotek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 4258.