Kooperativa NBL 2024/2025

SOUHRN 33. KOLA: Litvínov si poradil s Třincem, Sparta vyhrála v Brně

Souboj týmů z popředí tabulky ovládl Litvínov, který na svém ledě porazil Třinec 5:2, a oba celky se tak srovnaly na 59 bodech. Střetnutí velkých vah bylo k vidění i v Brně, kde domácí nestačili na Spartu, které podlehli 2:3. Pražané tak i nadále zůstávají v čele soutěže. Z výhry se radují České Budějovice, které dokázaly otočit zápas v Mladé Boleslavi. Kladno si odváží debakl 2:7 z Plzně.

Souboj Litvínov - Třinec
zdroj: ČTK autor: Šťastný Jan

Kaše a Kaše se postarali o výhru Litvínova

Úřadující šampioni z Třince už mnohokrát ukázali, že dokáží udržet těsný náskok, nicméně v Litvínově jim průběžné vedení 2:1 na výhru nestačilo. Severočeši otočili vývoj duelu i díky gólům bratrů Kašových a nakonec se radovali z výhry 5:2.

Litvínov – Třinec 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Kirk (Urban, Abdul), 38. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 40. O. Kaše (D. Kaše, Hlava), 46. Abdul (Urban), 60. Hlava (Koblasa, Zile) – 13. Hrehorčák, 23. Smith (Hrehorčák, Holinka). Rozhodčí: Vrba, Květoň – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4524.

Hattrick asistencí Chlapíka dovedl Spartu k výhře

Pražané rozhodli o své výhře třemi brankami v první třetině v rozmezí necelých tří minut a na všech se asistencemi podílel Filip Chlapík. Sparta tak porazila Kometu poprvé v sezoně a dál se drží v čele extraligové tabulky před Pardubicemi, které ale mají tři zápasy k dobru.

Brno – Sparta 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Ďaloga (Flek, Holland), 40. Zaťovič (Cingel, Kratochvíl) – 14. R. Horák (Chlapík), 14. R. Horák (O. Najman, Chlapík), 16. O. Najman (Chlapík, Kempný). Rozhodčí: Obadal, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Pardubice jsou zpět a na vítězné vlně

Pardubické Dynamo naskočilo zpět do soutěže po dvou týdnech a úspěšném vystoupení na Spenglerově poháru, kde tým prohrál až ve finále, a připsalo si výhru 4:1 ledě Liberce 4:1. Na extraligové scéně vyhráli Východočeši osmý z posledních devíti zápasů. Naopak Bílí Tygři nedokázali navázat na středeční výhru 4:1 proti Českým Budějovicím a v tabulce klesli na šestou příčku. Vyrovnané utkání zlomili hosté na svou stranu třemi góly v závěrečné třetině. Dvěma zásahy se na výhře Pardubic podílel útočník Lukáš Sedlák.

Liberec – Pardubice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Rychlovský (A. Najman, Filippi) – 20. L. Sedlák (M. Kaut, Hyka), 47. L. Sedlák, 57. Hyka, 59. Cienciala. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6216.

Otočka ve 3. třetině přinesla Budějovicím body

Domácí Bruslaři sice vedli po dvou třetinách 2:1, jenže ve třetí části se třikrát prosadili hráči Motoru, a nakonec tak mohou slavit výhru 4:2. Budějovice porazily Boleslav i potřetí v sezoně, Středočeši si připsali třetí porážku za sebou a jsou i nadále poslední s odstupem tří bodů na třinácté Kladno.

Mladá Boleslav – České Budějovice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky:17. O. Roman (Pyrochta, Fořt), 39. Skalický (Pyrochta, Järvinen) – 6. Valský (Toman), 49. F. Přikryl (Ordoš, Gulaš), 50. M. Beránek (Kubík, M. Doudera), 52. M. Beránek (Kubík, Kachyňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Frodl, J. Svoboda. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2989.

Kladno dostalo výprask od Plzně

Hokejisté Plzně jsou po Novém roce v ráži. Po kanonádě s Olomoucí si s chutí zastříleli i proti bezbranému Kladnu, které porazili vysoko 7:2. A to přesto, že kladenští vedli po úvodní třetině 2:1. Hned čtyři body si připsal jak Adrián Holešinský (1+3), tak Tim Söderlund (0+4).

Plzeň – Kladno 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Lev (Söderlund, K. Hrabík), 31. M. Indrák (Söderlund), 34. Holešinský (Schleiss, Söderlund), 37. Rekonen (Holešinský, Zámorský), 46. M. Indrák (Lev, Söderlund), 51. Mertl (Zámorský, Holešinský), 53. Rekonen (Holešinský, Zámorský) – 14. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 14. M. Procházka (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, Mejzlík – Brejcha, Thuma. Vyloučení: 4:7. Využití: 5:1. Diváci: 7054.

Frodl dotáhl Vary k výhře nad Hradcem

Ani více než dvojnásobná střelecká převaha nestačila Hradci králové v duelu s Karlovými Vary. Utkání, které – zejména díky skvělému výkonu karlovarského gólmana Frodla – dospělo za stavu 2:2 do samostnatných nájezdů, rozhodl vítěznou trefou v sedmé sérii Vít Jiskra. Hokejisté z lázeňského města vyhráli pod Bílou věží počtvrté z posledních pěti případů.

Hradec Králové – Karlovy Vary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Perret (Freibergs, Jasper), 37. Jank (Jasper, Tamáši) – 34. Černoch (Bartejs), 48. O. Beránek (Plutnar), rozhodující sam. nájezd Jiskra. Rozhodčí: Úlehla, Cabák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 3652.

Vítkovice ovládly moravské derby

I napotřetí v sezoně se moravské derby mezi Olomoucí a Vítkovicemi dostalo do prodloužení, tentokrát se z výhry 3:2 radovali v lepší formě hrající hokejisté Vítkovic. O vítězný gól se v 61. minutě postaral francouzský obránce Yohann Auvitu.

Vítkovice – Olomouc 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Roberts Bukarts (M. Kalus, Lakatoš), 38. L. Kovář (Lakatoš, M. Kalus), 61. Auvitu (Krieger, Mikuš) – 22. Navrátil (J. Káňa, Nahodil), 42. Navrátil (Řezníček, J. Káňa). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5395.