Následuje
Panorama

Série mezi Třincem a Kometou se přesouvá do Brna. Budou emoce eskalovat?

Finálový souboj se přestěhuje po dvou úvodních duelech v Třinci na jižní Moravu. Kometa si odvezla ze Slezska jeden bod a v Brně si bude chtít vytvořit náskok ve dvou domácích zápasech, které se odehrají ve středu a ve čtvrtek. V bouřlivé atmosféře se očekávají vypjatá utkání. Hráči dali volný průchod emocím už na konci druhého finále, po kterém se strhla hromadná šarvátka. Přímý přenos třetího finálového utkání Brno – Třinec sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 17 hodin.

Utkání Třinec – Kometa Brno
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Ideální by bylo, kdyby nás nepotkala sobotní prohra. Když už ale přišla, tak nás těší, jak jsme se s ní vypořádali den poté. Hráli jsme o třídu lépe. Pořád ale máme na čem pracovat," řekl trenér Komety Kamil Pokorný, který vnímá sílu domácího prostředí.

"Máme vynikající fanoušky, kteří jsou nejlepší široko daleko. Soustředíme se pouze na nejbližší zápas. Podívali jsme se na některé věci, které je potřeba zlepšit. Chceme být dobře nachystaní," uvedl Pokorný.

Kometa se snaží zlepšit zejména přesilovky. V úvodních dvou zápasech finálové série ani jednou početní výhodu nevyužila, naopak soupeř v každém utkání dal v přesilovce jeden gól.

"Hráči, kteří přesilovky hrají, si k tomu něco řekli. Výkon nebude nikdy ideální, pořád je co zlepšovat. My se potřebujeme k ideálu přiblížit. Ale věcí, které chceme vylepšit, je více. Tréninky na ledě se nyní zkracují, snažíme se do nich dostat jen nejdůležitější prvky. Aby hráči měli energii na utkání," dodal Pokorný.

První dva zápasy končily šarvátkami. "Pro nás tato situace skončila odchodem do kabin. Dál jsme se o ní nebavili. Koncentrujeme se jen na hru," tvrdí Pokorný. V brněnské sestavě by se mohl už objevit útočník Martin Dočekal. "Už jsem připraven na sto procent. Pohled jen ze střídačky byl hodně těžký," řekl Dočekal, který v utkáních v Třinci plnil na střídačce roli pomocného kustoda.

Třinecký kouč Václav Varaďa věří, že jeho tým v Brně uspěje. "Je to 1:1, série je úplně otevřená a my se jedeme do Brna porvat o to, abychom další průběh naklonili na naši stranu," uvedl Varaďa. "Ve druhém utkání nás neprovázela taková lehkost jako v prvním utkání, ale třetí zápas bude zase úplně jiný. Připravíme se na to a zkusíme to urvat."

Ofenzivní opora Ocelářů Jiří Polanský je přesvědčený, že ve vyrovnaném boji budou rozhodovat maličkosti. "Zjistili jsme, co hraje Kometa, oni zjistili, co hrajeme my. Teď už to bude o srdci, doufám, a o drobnostech. O tom, kdo bude chtít více. Chtěli bychom, aby to byl otevřený hokej, chtěli bychom útočit, ale tady asi cesta nevede," prohlásil Polanský.

"Když se nám ale otevře prostor, je třeba šance využít. Myslím, že jeden, dva góly budou málo. Těším se na atmosféru, i ta negativní atmosféra vás vyhecuje. Rád budu hromosvod, ať těch ostatních dvacet kluků má klid," řekl Polanský ke kulise v Brně.

Pro fanoušky Ocelářů, kteří se do Brna nedostanou nebo nechystají, připravila třinecká radnice projekci zápasu na velkoplošné obrazovce na místním náměstí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy