Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Po Hüblovi kývla na prodloužení smlouvy další ikona Litvínova. Lukeš pokračuje

V Litvínově bude pokračovat sehrané veteránské duo. Po starším Viktoru Hüblovi bude v černo-žlutém dresu nadále hrát také sedmatřicetiletý František Lukeš, který rovněž podepsal jednoletý kontrakt. Zkušeného centra čeká patnáctá sezona v nejvyšší domácí soutěži.

František Lukeš
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Je to zkušený útočník, který je sehraný s Viktorem Hüblem a pořád si drží svou produktivitu. Jsme rádi, že se nám podařilo se s Frantou dohodnout na další spolupráci," uvedl generální ředitel Litvínova Pavel Hynek.

V uplynulé sezoně si Lukeš připsal v 49 zápasech 32 bodů za 12 branek a 20 asistencí. Celkem má v extralize na kontě 755 utkání a 578 bodů za 241 gólů a 337 přihrávek. Na dosah má vstup do Klubu hokejových střelců deníku Sport za 250 branek v součtu domácí nejvyšší soutěže a reprezentace. V 17 duelech v českém národním týmu skóroval Lukeš třikrát.

Za Litvínov nastupuje nepřetržitě od sezony 2006–2007, kdy se vrátil po šestiletém působení v Severní Americe. V roce 2000 odešel z litvínovské juniorky do celku Toronto St. Michael's Majors do OHL, jehož barvy hájil tři roky.

V roce 2001 ho draftoval v osmém kole na 243. pozici Phoenix, ale startu v NHL se účastník mistrovství světa osmnáctek z roku 2000 a světového šampionátu dvacítek z roku 2002 nedočkal. Další tři sezony hrál na farmách v AHL, ECHL a CHL.

Do klubové historie se Lukeš zapsal jako střelec vítězné branky při zisku jediného litvínovského mistrovského titulu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články