Následuje
Tour de France 2019

Končím, oznámil útočník Petr Sýkora a bude v Pardubicích pomáhat s mládeží

Minulá sezona v extralize byla poslední pro útočníka Petra Sýkoru. Hokejista, který si zahrál i v zámořské NHL, se rozhodl ve čtyřiceti letech ukončit kariéru. Brusle na hřebík ale úplně nepověsí, protože v Pardubicích, kde hrál, bude nyní pomáhat s mládeží.

Petr Sýkora
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Sýkora působil v extralize pouze v Pardubicích, kde s Dynamem získal dva tituly. Také dvakrát bývalý reprezentant a účastník MS 2007 slavil titul během působení ve švýcarském Davosu (2009 a 2011). V poslední sezoně pomohl Východočechům po nepovedené sezoně uhájit v baráži příslušnost k elitě.

V příštím ročníku už se ale klub bude muset obejít bez střeleckých schopností pardubického rodáka. "Cítil jsem, že přišel správný čas uzavřít jednu hokejovou kapitolu. Chtěl bych poděkovat klubu za trvalou důvěru a fanouškům za podporu. Těším se na novou práci pro Dynamo, budu se snažit být maximálně nápomocen výchově našich nadějí," uvedl Sýkora.

Po sezoně dostal prostor na rozmyšlenou. "V týdnu jsme se s Petrem sešli a sdělil nám své rozhodnutí. Máme velkou radost, že dál chce pracovat pro pardubický hokej a pomáhat naší mládeži. Jsme připraveni využít jeho osobnost a výjimečné hokejové dovednosti ve výchově našich nadějí," řekl generální ředitel klubu Martin Sýkora.

Pro jednu z nejvýraznějších postav novodobé historie pardubického hokeje připravuje klub oficiální rozloučení. "Jeho kariéra i bilance je úctyhodná, navíc nikdy nehrál v extralize za jiný klub. Beru ho jako velkého patriota a jsem moc rád, že i po skončení profesionální kariéry chce pomáhat u mládeže vychovávat své následovníky," dodal Martin Sýkora.

Posledním Sýkorovým startem je zápas závěrečného 12. kola baráže z 23. dubna. Nejlepší extraligový střelec v něm sice nebodoval, ale rozloučil se výhrou – Pardubice porazily Kladno, které si zajistilo postup z první ligy, 4:1.

Sýkora odehrál v celém minulém ročníku včetně baráže 56 zápasů a připsal si v nich 31 bodů za 14 branek a 17 asistencí. V domácí nejvyšší soutěži nastoupil Sýkora do 897 utkání a stihl v nich nastřádat 653 bodů díky 385 gólům a 268 nahrávkám. Ve 22 startech v baráži přidal stejný počet bodů za osm zásahů a 14 přihrávek. Na MS se blýskl v sedmi duelech pěti body (2+3). Celkově uzavřel reprezentační dráhu s 39 starty a 18 body, když v dresu národního mužstva osmkrát skóroval a na deset branek nahrál.

V sezoně 1998/99 okusil NHL ve dvou utkáních za Nashville, v ročníku 2005/06 se do ligy vrátil v dresu Washingtonu. Celkem stihl v nejlepší hokejové lize světa 12 utkání a připsal si čtyři body (2+2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy