TCL V Repre

Gudas dal Rittichovi gól, Florida ale prohrála. Voráček přihrál na vítěznou branku

Radko Gudas vstřelil první gól sezony, po zápase se ale radoval David Rittich, který zastavil 44 střel a dovedl Nashville na ledě Floridy k výhře 6:4. Jakub Voráček přihrál na vítěznou branku Columbusu, který doma zdolal Toronto 4:3 v prodloužení. V dresu poražených připravil jeden gól David Kämpf.

Radko Gudas se raduje z branky
zdroj: USA Today Sports autor: Jasen Vinlove

Gudas, po jehož trefě vedla Florida 2:1, skóroval v NHL poprvé od loňského 19. dubna a po 56 zápasech bez gólu.

Střela českého obránce prošla na začátku druhé třetiny od modré čáry kolem klubka těl a zapadla Rittichovi do sítě u pravé tyčky.

"Střílel jsem na teč a snažil jsem se netrefit prvního hráče přede mnou. Jsem šťastný, že to prošlo. Užil jsem si každou sekundu po gólu," řekl Gudas, který si vylepšil bilanci v sezoně na 1+11.

Český bek je ceněný hlavně pro svou defenzivní hru – vede celou NHL v počtu srážek (218) a v klubu je druhý ve zblokovaných střelách (75).

Domácí zvýšili na 3:1 a ještě v 51. minutě vedli 4:3, ale Nashville i díky dvěma trefám Tannera Jeannota otočil. Rittich, který nastoupil od začátku po více než měsíci, si připsal první výhru od 9. prosince.

"Dostalo se mi gólové podpory, kluci zblokovali hodně střel (18). To bylo ohromné. Podali jsme skvělý týmový výkon, všichni se snažili," pochvaloval si Rittich.

Voráček zavezl puk od vlastní branky do útočného pásma, přihrál jej Patriku Lainemu, který rozhodl prodloužení už po dvaceti sekundách střelou z mezikruží.

"Sehrál to skvěle. Vytvořil mi průnikem místo a dokázal jsem se trefit," řekl Laine, který od Voráčka očekával přihrávku.

"Všiml jsem si, že má při přechodu do pásma puk na bekhendu, a věděl jsem, že z takové pozice nebude střílet," dodal. Finský útočník vstřelil v utkání dva góly a bodoval podesáté v řadě (12+8).

Columbus prohrával 0:1 a 1:2. Druhý gól hostů vymyslel Kämpf, který v průniku po pravé straně posunul puk efektní zadovkou na Austona Matthewse.

Kanonýr Toronta v golové šanci zachoval chladnou hlavu, kličkou oklamal brankáře a připsal si už 34. trefu sezony. Lepší je pouze Leon Draisaitl z Edmontonu, který dal o gól více.

San Jose podlehlo na ledě Anaheimu 3:4 po nájezdech a prohrálo posedmé za sebou. Hlavním strůjcem výhry domácích byl Rickard Rakell, který v prostřední třetině vyrovnal na 2:2 i 3:3 a prosadil se také v rozstřelu.

Důvěru dostal v nájezdech na straně poražených Tomáš Hertl, který ale ve druhé sérii přestřelil. Jeho spoluhráč Radim Šimek nastoupil podruhé v únoru v obraně Sharks a byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu.

Zdeno Chára vyrovnal rekord NHL, který drží Chris Chelios v počtu zápasů odehraných obráncem (1651). Čtyřiačtyřicetiletý slovenský zadák přispěl za dvacet minut pobytu na ledě asistencí k výhře New Yorku Islanders 5:2 v Seattlu. Hosté vedli už v polovině utkání 4:0, dvakrát se trefil Zach Parise.

Trápí se Philadelphia, která si připsala šestou prohru v řadě po výsledku 1:4 se St. Louis. Flyers sice ve 49. minutě vyrovnali zásluhou Oscara Lindbloma, ale už za 42 sekund strhl Vladimir Tarasenko vedení na stranu Blues.

Ve zbývajícím utkání úterního programu zdolala Ottawa doma Minnesotu 4:3. Duel rozhodl obránce Thomas Chabot v 55. minutě svou druhou trefou v zápase.

Výsledky úterních zápasů NHL:

Florida - Nashville 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Branky: 7. S. Reinhart, 22. Gudas, 30. Ekblad, 49. S. Bennett - 51. a 59. Jeannot, 13. F. Forsberg, 31. Josi, 32. Trenin, 55. Mikael Granlund. Střely na branku: 48:33. Brankář Rittich odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři góly z 48 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 14 234. Hvězdy zápasu. 1. Mikael Granlund, 2. F. Forsberg, 3. Trenin (všichni Nashville).

Columbus - Toronto 4:3 v prodloužení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 27. a 61. Laine (na druhou Voráček), 42. A. Boqvist, 48. Gaunce - 13. Bunting, 36. Matthews (Kämpf), 58. Spezza. Střely na branku: 30:42. Diváci: 15 489. Hvězdy zápasu. 1. Laine, 2. Berube, 3. Gaunce (všichni Columbus).

Ottawa - Minnesota 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 3. a 55. Chabot, 18. B. Tkachuk, 37. Stützle - 27. Fiala, 33. Spurgeon, 45. Merrill. Střely na branku: 34:43. Diváci: 7602. Hvězdy zápasu: 1. Chabot (Ottawa), 2. Fiala (Minnesota), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Philadelphia - St. Louis 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 49. Lindblom - 12. B. Schenn, 49. Tarasenko, 60. Barbašev, 60. Saad. Střely na branku: 26:26. Diváci: 14 929. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Lindblom (Philadelphia).

Seattle - NY Islanders 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 32. Gourde, 42. Sheahan - 18. a 59. Parise, 9. B. Nelson, 26. Palmieri, 31. Cizikas. Střely na branku: 25:36. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Parise (NY Islanders), 2. Geekie (Seattle), 3. Palmieri (NY Islanders).

Anaheim - San Jose 4:3 po nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a 37. Rakell, 4. D. Grant, rozhodující nájezd Zegras - 8. a 34. Couture, 18. Burns. Střely na branku: 29:43. Diváci: 13 288. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Henrique (oba Anaheim), 3. Burns (San Jose).