Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Futsalová liga: Slavia – Plzeň

Další Bulířův návrat pod Ještěd. S Bílými Tygry podepsal na tři roky

Na rok si odskočil do Plzně, kde projevil kvality lídra, a teď je opět doma. Hokejový útočník Michal Bulíř se po roce stráveném na západě Čech vrací do Liberce. Třicetiletý druhý nejlepší střelec základní části z této sezony a třetí nejproduktivnější hráč se dohodl s Bílými Tygry na tříleté smlouvě.

Michal Bulíř
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit s Michalem na jeho návratu do Liberce. Je totiž jeden z nejlepších útočníků extraligy a jeho produktivita zvýší ofenzivní sílu našeho týmu. Očekávám od Michala, že bude v dalších sezonách nositelem nejen produktivity a výkonnosti, ale i charakteru a pracovní morálky na ledě i mimo něj," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Liberce Patrik Augusta. Ten jako hlavní kouč dovedl tým k 7. místu po vyřazení se Spartou ve čtvrtfinále po porážce 1:4 na zápasy.

Bulíř prožil v Plzni osobně bodově nejvydařenější sezonu v kariéře. V 53 zápasech si připsal 56 bodů za 27 branek a 29 asistencí. Mezi střelci se podělil s Robertem Říčkou z Pardubic o druhé místo za Filipem Chlapíkem ze Sparty (31 branek) a v produktivitě jej předčili jen Chlapík (71 bodů) a Lukáš Pech z Českých Budějovic (57). V play-off si připsal Bulíř v pěti duelech čtyř body za dvě trefy i asistence, ale vyřazení Indiánů v předkole s Mladou Boleslaví po porážce 2:3 na utkání nezabránil.

Celkem má Bulíř v extralize na kontě z 523 utkání 325 bodů (160+165). Vnuk liberecké legendy Jaroslava Kasíka získal s Bílými Tygry v roce 2016 historický titul a v letech 2017 a loni dosáhl na stříbro. V sezoně 2018/19 působil v KHL v Magnitogorsku a ve 46 duelech včetně play-off měl 18 bodů za devět tref a stejný počet přihrávek. V české reprezentaci má na kontě čtyři utkání a jednu branku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články