SP Brazílie

Další přesvědčivá výhra hokejistek, tentokrát si poradily se Švédkami

Druhý zápas, druhé vítězství a slibně rozehraná akce. České hokejistky zdolaly na turnaji pěti zemí ve Füssenu výběr Švédska 5:2 a navázaly na triumf nad domácím Německem (5:1). Další duel sehrají reprezentantky v pátek od 15:00 proti Finsku.

Utkání Švédsko - Česko
zdroj: AP autor: Henning Bagger

Do vedení se dostal český tým v polovině úvodní třetiny, kdy využila přesilovou hru Agáta Sarnovská. Vteřinu před první pauzou sice vyrovnala Fanny Rasková, ale ve 23. minutě vrátila bronzovým medailistkám z loňského mistrovství světa v Herningu vedení Tereza Pištěková.

Náskok zvýšila 39 sekund před koncem druhé části Barbora Bartáková a ve třetí třetině ještě pojistily výhru Tereza Plosová a Vendula Přibylová. Výsledek už jen upravila Linnea Johanssonová.

Turnaj pěti zemí hokejistek ve Füssenu (Německo):

Česko – Švédsko 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 11. Sarnovská, 23. Pištěková, 40. Bartáková, 47. Plosová, 54. Přibylová - 20. Rasková, 58. Linnea Johanssonová.

Německo - Finsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)