Češky zužitkovaly čtyři přesilovky a na úvod turnaje ve Füssenu přehrály domácí Němky

Povedený vstup. České hokejistky zvládly úvod turnaje pěti zemí a ve Füssenu zvítězily nad domácím Německem 5:1. Dvěma góly se na tom podílela obránkyně Andrea Trnková. Další zápas čeká tým trenéra Dušana Andrašovského ve čtvrtek od 16:00 proti Švédsku.

Radost českých hokejistek
zdroj: ČTK/AP autor: Henning Bagger

Vstup do utkání vyšel lepé domácímu týmu, za který otevřela skóre po 105 sekundách Anne Bartchová. Ve zbytku zápasu už ale brankářka Blanka Škodová neinkasovala. V 17. minutě vyrovnala Trnková a v čase 31:55 otočila stav v přesilové hře pěti proti třem Michaela Pejzlová.

V 34. minutě využila další výhodu dvou hráček v poli Vendula Přibylová a za 26 sekund se prosadila v klasické přesilovce Trnková. Češky tak využily maximum z pětiminutového vyloučení Kathariny Häckelsmillerové. V 54. minutě dala ještě čtvrtou přesilovkovou branku v utkání Lucie Gruntová.

Turnaj pěti zemí hokejistek ve Füssenu (Německo):

Německo – Česko 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 2. Bartschová - 17. a 34. Trnková, 32. Pejzlová, 34. Přibylová, 54. Gruntová.

Finsko - Švýcarsko 8:2 (4:1, 1:1, 3:0)