Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Čajánek našel útočiště v Petrohradu

Petrohrad - Reprezentační útočník Petr Čajánek dnes podepsal roční smlouvu s vedením týmu Kontinentální hokejové ligy z Petrohradu. O Čajánka se poté, co vyšlo najevo, že kvůli finančním podmínkám nebude pokračovat v moskevském Dynamu, zajímalo několik klubů, Petrohrad se však jevil jako nejpravděpodobnější varianta. Třiatřicetiletý forvard se pro tento klub rozhodl zřejmě i kvůli příslibu herního prostoru na ledě, kterého by se mu mělo dostat.

Petr Čajánek
zdroj: Wikipedia.org

"Petr dnes podepsal s vedením Petrohradu roční smlouvu, klub mu vytvoří kvalitní podmínky. Podle předběžných dohod představitelé SKA počítají s tím, že Petr bude hrát v příští sezoně prvního centra," řekl serveru Hokej.cz hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Čajánka, který má za sebou i čtyři sezony v zámořské NHL v dresu St. Louis, zlákaly také velké ambice, které Petrohrad má. "Je to silný klub s výborným zázemím, který chce v Kontinentální lize uspět. Petra tato skutečnost velmi lákala. Rád by bojoval o nejvyšší příčky, láká ho možnost usilovat o Gagarinův pohár. Hlavní byla skutečně sportovní stránka," prohlásil Spálenka. Velký zájem prý mělo i běloruské Dinamo Minsk, které je rovněž účastníkem KHL, ve hře byl také Omsk.

O Čajánka projevil zájem i jeho mateřský klub Zlín

"Petr netajil přání ještě rok zůstat v zahraničí. Má velkou motivaci, nabídek z Ruska přišlo víc, nakonec došlo k dohodě s Petrohradem. Ale je třeba říci, že o jeho služby měl zájem také Zlín," uvedl Spálenka. S hráčem se dokonce po mistrovství světa sešel zlínský kouč a sportovní manažer Zdeněk Venera.

Zlínského rodáka tak čeká třetí sezona v třetím ruském klubu. V ročníku 2007/08 hájil barvy Kazaně, pak oblékal dres Dynama Moskva. Celkem má v ruské superlize a nově vzniklé KHL na kontě 86 zápasů v základní části, v nichž si připsal 64 bodů za 22 gólů a 42 asistencí. V play off přidal ve 22 duelech 15 bodů díky šesti přesným trefám a devíti přihrávkám.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy