Budějovice prohrály s Třebíčí, Slavia po výhře v Jihlavě ztrácí na Motor bod

Praha - Hokejisté Českých Budějovic vyšli v 8. kole první ligy poprvé v sezoně naprázdno a po domácí porážce s Třebíčí 3:6 už vedou tabulku jen o bod před Slavií. Pražané vyhráli v Jihlavě 4:2 a uspěli počtvrté za sebou. Na třetí pozici se posunulo Kladno, které zvítězilo v Ústí nad Labem 6:3.

Třebíč - České Budějovice
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Českobudějovický Motor v souboji s Třebíčí propadl v poslední třetině, kterou prohrál 0:3. Hlavní podíl na vítězství Horácké Slavie měl extraligou protřelý Tomáš Svoboda, který v polovině utkání svůj tým poprvé dostal do vedení proměněným trestným střílením a deset minut před koncem zvýšil na 5:3 pro hosty.

Na dohled už je Jihočechům pražská Slavia, která zvítězila na ledě Jihlavy také díky skvěle odehrané poslední části. Dukla sice po dvou třetinách držela těsné vedení, o obrat se ale zasloužili postupně David Šafránek, Tomáš Jiránek a Zdeněk Bahenský, kteří shodně zaznamenali premiérový gól v sezoně. Šafránka získala Slavia na střídavý start z druholigového Kolína a Bahenský je v klubu na měsíční zkoušce.

Tabulkou stoupá i Kladno, které dobylo stadion Ústí nad Labem a pošesté za sebou bodovalo. Rytíři prohrávali v úvodu 0:2, ale zápas otočili především díky vydařené druhé třetině na 5:3. Dvěma góly se na tom podílel Václav Skuhravý a čtyři asistence zaznamenal Jan Rudovský.

Pošesté za sebou bodovaly i Litoměřice, které doma vyhrály nad Benátkami nad Jizerou 4:2. Havířov ukončil pětizápasové čekání na plný zisk a zvítězil nad Prostějovem 3:1. Sérii tří proher utnul Šumperk díky vítězství 5:3 v Přerově. Na chvostu zůstává Most, který v severočeském derby podlehl Kadani 1:2 po samostatných nájezdech a utrpěl šestou prohru za sebou.

Výsledky 8. kola první ligy:

Přerov - Šumperk 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) Branky: 9. a 59. Šťastný 23. Dostálek - 11. Šimun, 35. Půhoný, 43. Roupec, 51. Gewiese, 60. Fořt. Rozhodčí: Kozial - Polák, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Ferenc (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 2520.

Dukla Jihlava - Slavia Praha 2:4 (1:1, 1:0, 0:3) Branky: 2. Gríger, 34. Skořepa - 20. M. Čermák, 49. Šafránek, 50. T. Jiránek, 56. Bahenský. Rozhodčí: Přikryl - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2568.

České Budějovice - Třebíč 3:6 (2:1, 1:2, 0:3) Branky: 4. Vráblík, 8. J. Straka, 35. Pajič - 31. z trestného střílení a 50. T. Svoboda, 1. Pekr, 24. Dočekal, 43. Zuzin, 60. Polodna. Rozhodčí: Wagner - Kreuzer, Špringl ml. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 5459.

Most - Kadaň 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky: 47. Řehoř - 27. Tejnor, rozhodující sam. nájezd Kůs. Rozhodčí: Petružálek - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:5, navíc Mical - Koblasa oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 311.

Litoměřice - Benátky n. J. 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) Branky: 4. Martin Procházka, 6. Nedvídek, 39. Z. Doležal, 57. Kopta - 50. Havlín, 51. Víšek. Rozhodčí: Grech - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 880.

Ústí nad Labem - Kladno 3:6 (2:1, 0:3, 1:2) Branky: 7. Tůma, 8. Gengel, 52. Kubica - 40. a 43. Skuhravý, 16. Stach, 32. Bílek, 40. Pitule, 57. Horna. Rozhodčí: Horinek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:7, navíc Hes (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 1837.

Havířov - Prostějov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Branky: 20. Korím, 30. Maliník, 47. Štumpf - 41. Krejčík. Rozhodčí: Kopeček - Zídek, Měkýš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 2158.