Český pohár Skupiny ČEZ Veltrusy

Vsetín deklasoval vedoucí tým první ligy Třebíč 4:1

Hokejisté vedoucí Třebíče podlehli ve 26. kole první ligy na ledě Vsetína 1:4 a jejich náskok před druhými Litoměřicemi se snížil na dva body. Severočeši vyhráli v Přerově 2:1 a vybojovali šesté vítězství za sebou. Dokonce poosmé v řadě uspěl třetí Sokolov, který zvítězil v Jihlavě 5:2.

Vsetín zvítězil
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Třebíč podlehla po pěti výhrách za sebou, přestože ve Vsetíně vedla po 70 sekundách díky brance Václava Krliše. Už v první třetině ale otočili stav Jan Berger a Ondřej Smetana, který využil přesilovou hru pěti proti třem. Ve 29. minutě pojistil vedení Valachů Adam Hořanský a v čase 47:16 se v početní výhodě prosadil podruhé v utkání Berger. Vsetín bodoval počtvrté za sebou, z toho potřetí vyhrál.

Litoměřice se radují pošesté v řadě

Litoměřice vybojovaly šestou výhru za sebou. V 15. minutě se sice jako první radoval domácí Přerov po brance Tomáše Šoustala, ale ještě v první třetině smazal ztrátu Martin Kadlec. V čase 44:21 rozhodl ve prospěch Stadionu Patrik Marcel. Zubři prohráli čtvrtý z uplynulých pěti duelů.

Sokolov porazil Jihlavu

Sokolov potvrdil skvělou formu i v Jihlavě, která naopak počtvrté za sebou prohrála a nezískala při této sérii ani bod. Baník se ujal vedení ve 25. minutě, kdy využil přesilovou hru Otakar Šik. Za 141 sekund sice smazal ztrátu Tomáš Harkabus, ale po 30 vteřinách závěrečného dějství vrátil Sokolovu vedení Jan Novák a za dalších 31 vteřin pojistil náskok Daniel Kružík. V 55. minutě na snížení Richarda Cachnína odpověděl za 14 sekund Vojtěch Tomi, který ještě v závěru pečetil výsledek do prázdné branky.

Další zápasy

Po třech porážkách se dočkala vítězství Poruba, která zdolala Slavii 5:4 a poprvé se tak mohl radovat nový trenér Ostravanů Jiří Režnar. Pražané, kteří potřetí za sebou nebodovali, se sice ujali v 17. minutě vedení díky brance Filipa Vlčka, ale 14 sekund před koncem první třetiny vyrovnal bývalý slovenský reprezentant Martin Réway, který si ve 12. utkání za Porubu připsal první branku.

Ve 27. minutě otočil stav Dominik Hrníčko a na vyrovnání Jaroslava Brože odpověděl ještě v druhé třetině Petr Stloukal. Dvoubrankový náskok domácím zajistil v čase 47:49 Dušan Žovinec. Slavii vrátil do hry druhým gólem v utkání Vlček, ale při power-play hostů pojistil náskok do prázdné branky Tomáš Gřeš. Za Pražany osm sekund před koncem už jen zkorigoval výsledek Tomáš Knotek.

Naopak ani v šestém utkání na lavičce Havířova neuspěl Režnarův nástupce Aleš Flašar, jehož tým prohrál v Kolíně 2:5. Kozlové, kteří v 16. minutě vedli už 4:0, zvítězili potřetí za sebou. Dvěma góly se na tom podílel útočník Jan Veselý.

Frýdek-Místek vyhrál v Benátkách nad Jizerou 3:1, počtvrté v řadě bodoval a z toho potřetí zvítězil. Středočeši prohráli popáté z posledních šesti zápasů. Za hosty zazářil v prvním vystoupení po příchodu z extraligových Vítkovic útočník Vladimír Svačina, který si připsal tři body za proměněné trestné střílení a dvě asistence.

Sérii pěti porážek zastavil Šumperk, který doma vyhrál nad Ústím nad Labem 6:2. Dvěma góly k tomu přispěl obránce Jakub Březák, branku a dvě přihrávky si připsal Petr Kratochvíl.

Výsledky 26. kola první hokejové ligy

Poruba - Slavia Praha 5:4 (1:1, 2:1, 2:2) Branky: 20. Réway, 27. Hrníčko, 36. Stloukal, 48. Žovinec, 59. Gřeš - 17. a 53. F. Vlček, 31. Jaroslav Brož, 60. T. Knotek. Rozhodčí: Cabák, Zavřel - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 558.

Přerov - Litoměřice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky: 15. T. Šoustal - 18. M. Kadlec, 45. P. Marcel. Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 604.

Vsetín - Třebíč 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) Branky: 14. a 48. Berger, 19. Smetana, 29. Hořanský - 2. Krliš. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Štofa, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 1000.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Branky: 43. Aubrecht - 8. Christov, 47. D. Bartoš, 52. Svačina z trestného střílení. Rozhodčí: Hucl, Marek - Kotlík, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 182.

Kolín - Havířov 5:2 (4:0, 1:0, 0:2) Branky: 15. a 24. J. Veselý, 8. Piegl, 9. Síla, 16. D. Šafránek - 48. T. Pastor, 53. J. Doktor. Rozhodčí: Pilný, Šindel - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 650.

Šumperk - Ústí nad Labem 6:2 (1:0, 2:2, 3:0) Branky: 28. a 36. Březák, 2. Hrachovský, 46. Vildumetz, 50. A. Furch, 57. Kratochvíl - 24. a 33. O. Bláha. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 823.

Jihlava - Sokolov 2:5 (0:0, 1:1, 1:4) Branky: 27. T. Harkabus, 55. Cachnín - 55. a 59. Tomi, 25. Šik, 41. J. Novák, 42. Kružík. Rozhodčí: Wagner, Kostourek - Zídek, Roischel. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 530.

Kadaň - Prostějov 0:5.