58. Rally Šumava Klatovy

Vládcem Vysočiny je Třebíč. Doma zdolala Jihlavu a vede první ligu o pět bodů

Derby o Vysočinu pro lídra soutěže. Hokejisté Třebíče dál udivují a zdolali ve šlágru 25. kola první ligy Jihlavu 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na pět bodů před druhými Litoměřicemi, které vyhrály 4:3 po samostatných nájezdech nad Porubou, která počítá už třetí porážku v řadě. Čtvrtý Vsetín uspěl na ledě pražské Slavie 2:1.

Radost hokejistů Třebíče
zdroj: Facebook SK Horácká Slavia Třebíč autor: Markéta Křížová

Třebíč se v derby celků z Vysočiny ujala vedení v čase 6:42, kdy využil přesilovou hru Ladislav Bittner. Ve 44. minutě sice vyrovnal také v početní výhodě Josef Skořepa, ale za 75 sekund rozhodl Tomáš Křehlík. Dukla si připsala třetí porážku za sebou a nezískala při této sérii ani bod.

Litoměřice v polovině úvodní třetiny otevřely skóre po brance Martina Procházky. Ve 14. minutě sice vyrovnal Tomáš Guman, ale ještě v prvním dějství vrátil Stadionu náskok Patrik Marcel a ve 25. minutě ve vlastním oslabení zvýšil Marek Berka. Poruba zareagovala ve druhé části brankou Tomáše Gřeše a ve 46. minutě vynutil prodloužení Petr Stloukal. Ostravský klub si nakonec připsal třetí prohru za sebou, protože v osmé sérii nájezdů rozhodl Roman Přikryl.

Vsetín vyhrál v Praze nad Slavií 2:1 díky obratu ve třetí třetině. Domácí dostal po 42 sekundách druhé části v přesilové hře do vedení Lukáš Žejdl. Po 108 vteřinách závěrečné části vyrovnal při hře čtyř proti čtyřem Jan Berger a ve 45. minutě rozhodl Ondřej Smetana.

Čtvrté domácí vítězství za sebou oslavilo Vrchlabí, Přerov deklasovalo 5:0. Dvakrát skóroval Ondřej Matýs a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Patrik Urban. Gólman Jakub Soukup udržel díky 25 úspěšným zákroků potřetí v sezoně čisté konto.

Havířov neuspěl ani popáté pod koučem Alešem Flašarem a podlehl Benátkám nad Jizerou 2:4. Středočeši se radovali poprvé po čtyřech prohrách. Domácí sice vedli po úvodní třetině 2:0 díky gólům Jana Hudečka a Šimona Kratochvila, který využil přesilovku, ve druhé třetině ale vyrovnali Adam Kalaj se Sebastianem Čederlem. V čase 55:39 otočil stav Antonín Dušek a v závěru pojistil výsledek při power play do prázdné branky Vojtěch Jiruš.

Po sérii tří porážek uspěl podruhé za sebou Kolín, jenž vyhrál v Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v čase 62:53 z trestného střílení Václav Čížek. Slovan nenavázal na tři výhry za sebou, které přivezl z duelů venku, a před vlastním publikem podlehl potřetí za sebou.

Už pátou prohru v řadě si připsal Šumperk, neboť podlehl v Prostějově 2:3 po samostatných nájezdech. V páté sérii rozstřelu rozhodl Petr Mrázek, jednou skóroval i v běžné hrací době.

25. kolo první hokejové ligy:

Havířov - Benátky nad Jizerou 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 7. Hudeček, 18. Š. Kratochvil - 25. Kalaj, 35. Čederle, 56. Dušek, 60. Jiruš. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 424.

Třebíč - Jihlava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. L. Bittner, 45. Křehlík - 44. Skořepa. Rozhodčí: Čech, Skopal - Vašíček, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 840.

Litoměřice - Poruba 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Martin Procházka, 18. P. Marcel, 25. Berka, rozhodující sam. nájezdech R. Přikryl - 14. Guman, 36. Gřeš, 46. Stloukal. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 530.

Slavia Praha - Vsetín 1:2 (0:0 1:0, 0:2)
Branky: 21. Žejdl - 42. Berger, 45. Smetana. Rozhodčí: Wagner, R. Svoboda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 812.

Ústí nad Labem - Kolín 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 24. M. Tůma, 28. E. Mareš - 6. J. Veselý, 9. Jankovský, 63. V. Čížek z trestného střílení. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 514.

Vrchlabí - Přerov 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Branky: 16. a 52. Matýs, 9. Mrňa, 10. F. Moník, 15. P. Urban. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Juránek, Sedláček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 403.

Prostějov - Šumperk 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. a rozhodující sam. nájezd P. Mrázek, 14. T. Jáchym - 23. Kratochvíl, 36. D. Kindl. Rozhodčí: Ondráček, Jaroš - Kučera, Blažek. Vyloučení: 4:6, navíc Macuch (Šumperk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 643.